Zavřít reklamu

V případě, že vlastníte Apple Watch, tak samozřejmě víte, že je pro jejich využívání nutné vlastnit iPhone. Jablečné chytré hodinky nelze žádným způsobem spárovat s jiným zařízením, například s iPadem. Pokud tedy nevlastníte iPhone, tak lze konstatovat, že vám budou Apple Watch jednoduše k ničemu. Apple Watch sice dokáží fungovat nezávisle na iPhonu, avšak mnoho funkcí jednoduše provádí přes iPhone. Není tedy problém jít s Apple Watch bez iPhonu například běhat a poslouchat hudbu, avšak volání na Apple Watch bez iPhonu provozovat nelze. Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy se na Apple Watch zobrazí ikona přeškrtnutého telefonu, což značí, že hodinky nejsou připojeny k iPhonu. Pojďme se společně podívat na to, co dělat, když se Apple Watch nemohou spojit s iPhonem.

Kontrola připojení na Apple Watch a iPhonu

Aby mezi sebou mohly Apple Watch a iPhone komunikovat, tak je nutné, aby byla obě tato zařízení spojena pomocí Bluetooth – to znamená, že Bluetooth musí být na obou zařízeních aktivní. Prvně je tedy nutné, abyste zkontrolovali Bluetooth na iPhonu. V tomto případě nedoporučuji kontrolu provádět v rámci ovládacího centra, ale přímo v Nastavení. Po otevření této nativní aplikace se přesuňte do sekce Bluetooth a zde popřípadě Bluetooth pomocí přepínače zapněte. Poté nezapomeňte v seznamu zařízení níže zkontrolovat, zdali jste připojeni k Apple Watch. Pokud je vše v pořádku, tak je nutné zkontrolovat připojení na jablečných hodinkách. Prvně je tedy rozsviťte, a poté stiskněte digitální korunku, čímž se dostanete do seznamu aplikací. Zde poté rozklikněte aplikaci Nastavení, ve které se poté přesuňte do sekce Bluetooth. Zde sjeďte o něco níže a zkontrolujte, zdali mají Apple Watch aktivní Bluetooth.

Vzdálenost mezi zařízeními a restart

Pokud jste pomocí výše uvedeného odstavce zjistili, že máte na obou zařízeních aktivní Bluetooth, a že v nastavení konektivity tedy problém není, tak existují další možnosti, proč se vaše Apple Watch nechtějí s iPhonem spojit. Vůbec nejčastěji se hodinky s iPhonem nemohou spojit kvůli tomu, že jsou od něho hodně daleko. Nutno podotknout, že pro spojení jablečných hodinek s iPhonem je nutné, aby byla obě zařízení v dosahu Bluetooth, tedy do několika metrů, maximálně desítek metrů. Berte v potaz, že každá další překážka či zeď dokáže dosah Bluetooth o mnoho snížit. Na volné ploše může být tedy dosah několik desítek metrů, zatímco v domě se může dosah kvůli zdem snížit na pár metrů.

Jste-li s hodinkami v blízkosti iPhonu, tak samozřejmě nezapomeňte na starý dobrý restart. Prvně proveďte restart na Apple Watch, a to tak, že podržíte boční tlačítko (nikoliv digitální korunku), dokud se na ploše neobjeví posuvníky. Poté přejeďte prstem po posuvníku Vypnout. Na iPhonu 8 a starším podržte boční/horní tlačítko, na iPhonu X a novějším poté boční tlačítko společně s tlačítkem pro zvýšení hlasitosti, dokud se na ploše neobjeví posuvníky. Poté přejeďte prstem po posuvníku Vypněte přejetím. Po vypnutí nezapomeňte obě zařízení znova zapnout zapínacími tlačítky.

Opětovné spárování hodinek s iPhonem

V případě, že vám ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl a hodinky se stále nedaří s iPhonem spojit, tak bude nutné provést kompletní reset hodinek. Tento reset provedete tak, že vaše hodinky odemknete, a poté stisknete digitální korunku, čímž se ocitnete v seznamu aplikací. Zde poté otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na sekci Obecné. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte úplně dolů a rozklikněte kolonku Reset. Zde už jen stačí stisknout tlačítko Smazat data a nastavení a akci potvrdit. Poté už stačí, abyste v rámci aplikace Watch na iPhonu provedli nové spárování. Tímto dojde k vyloučení softwarového problému. Pokud reset hodinek nepomohl, tak má s největší pravděpodobností jedno z vašich zařízení hardwarový problém.

.