Zavřít reklamu

Čekání je u konce. Alespoň pro některé. Od dnešního dne probíhá oficiální proces spuštění programu Apple Card, kdy prvním uživatelům dorazily pozvánky pro přihlášení do nové služby.

Pozvánky přichází americkým uživatelům, kteří projevili zájem v rámci předregistrace na oficiálním webu Applu. První vlna pozvánek byla dnes odpoledne odeslána a dá se očekávat, že další budou následovat.

V souvislosti se spuštěním Apple Card společnost zveřejnila na svém YouTube kanále tři nová videa, na kterých popisuje, jak se o Apple Card žádá skrze aplikaci peněženka, a jak se karta aktivuje poté, co majiteli dorazí domů. Kompletní spuštění služby by se mělo rozběhnout do konce srpna.

Pokud bydlíte v USA, požadavek pro Apple Card můžete udělat z iPhonu, na kterém se nachází iOS 12.4 a novější. V aplikaci Peněženka pak stačí kliknout na tlačítko + a vybrat Apple Card. Následně je třeba vyplnit požadované údaje, potvrdit podmínky a vše je hotovo. Dle zahraničních komentátorů celý proces trvá zhruba minutu. Po podání žádosti se čeká na její vyřízení, po kterém uživateli přijde elegantní titanová karta poštou.

V aplikaci Peněženka jsou pak dostupné detailní statistiky o používání Apple Card. Uživatel si může zobrazit komplexní rozpis za co a kolik utrácí, zda-li se mu daří plnit svůj spořící plán, sledovat hromadění a vyplácení bonusů apod.

Apple u své kreditní karty nabízí 3% denní cashback při nákupu Apple produktů, 2% cashback při nákupu přes Apple Pay a 1% cashback při placení kartou jako takovou. Ta je dle zahraničních uživatelů, kteří měli možnost jí s předstihem otestovat, velmi příjemná, působí solidně až luxusně, ale také je poněkud těžká. Zejména v porovnání s ostatními plastovými kreditkami. Překvapivé je, že karta samotná nepodporuje bezkontaktní platby. Na to však má její majitel iPhone nebo Apple Watch.
Nová kreditní karta však nedisponuje jen pozitivy. Komentáře ze zámoří či stěžují na to, že výše bonusů a výhod není tak dobrá, jako nabízí některá konkurence jako Amazon nebo AmEx. Jak je zažádání o kartu jednoduché, její zrušení je podstatně těžší a obnáší osobní pohovor se zástupci Goldman Sachs, kteří Apple Card provozují.

Naopak jednou z výhod je vysoký stupeň soukromí. Apple žádná data o transakcích nemá, Goldman Sachs logicky ano, smluvně jsou však vázáni k tomu, že nesmí sdílet jakákoliv data o uživatelích pro potřeby marketingových účelů.

.