Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Apple bude před soudem čelit kolektivní žalobě, kterou na něj podalo více než 12 tisíc zaměstnanců jeho Apple Storů po celé Kalifornii. Ti si stěžují na „nepříjemné a ponižující“ prohlídky jejich tašek při odchodu z obchodů, jež měly zamezit krádežím.

Několika tisícům současných i bývalých zaměstnanců Apple Storů, které v rámci kolektivní žaloby zastupují Amanda Friekinová a Dean Pelle, se nelíbí, že osobní prohlídky byly prováděny po pracovní době, trvaly až čtvrt hodiny a nebyly nijak propláceny.

Obvodní soudce William Alsup ze San Franciska dal nyní původní žalobě z roku 2013 status „kolektivní“ a zaměstnanci po Applu požadují náhradu ušlých mezd, neproplacené přesčasy a další kompenzace.

Na případ bylo znovu upozorněno letos v červnu, kdy se ukázalo, že někteří zaměstnanci kalifornských Apple Storů dokonce psali e-mail výkonnému řediteli Timu Cookovi, aby se situací zabýval.

Apple se snažil argumentovat tím, že by neměl případ získat kolektivní status, protože ne všichni manažeři ve zmíněných Apple Storech kontroly tašek prováděli a že prohlídky trvaly tak krátce, že by nikdo neměl chtít kompenzaci, ale nyní vše nakonec jako kolektivní žaloba k soudu opravdu půjde.

Zdroj: Reuters, MacRumors

Diskuze k článku

  No a co, tak ať jdou dělat jinam,
  když jim to tak strašně vadí.

  Co byste dělal Vy, kdyby vás prohledávali jako zloděje při odchodu ze zaměstnání?

  Nic. Buď bych to akceptoval, nebo bych šel o dům dál. Ve fabrikách, například Legu, Amazonu aj., vás prohledávají normálně.
  Vše máte zkrátka uvedeno ve smlouvě, kterou jste sám dobrovolně podepsal ;)

  I v Čechách se to relativně normálně děje, je fakt, že ne každý den, ale vím minimálně o 3 firmách kde jsou kontroly na „denním pořádku“.

  Jedna vyrábí hygienické potřeby (náhodné kontroly), druhou firmou je hotel ale ten to dělal pouze v době, kdy ukrajinky kradly hostům věci a třetí je jeden z našich automobilových výrobců (opět namátkové kontroly).

  A nikde se to nerozmazávalo, nejde o Apple že? :-)

  Kladicka luza, o tomto vravi Tim. Treba zamestnavat viac zien a aj ine narodnosti ci mensiny. Inak skoncia ako zly moloch. Tim obracia apple spravnou cestou, niektori to nikdy neprehltnu lebo su to komplexaci s malymi cikulkami.

celý text

Čtěte více