Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

OLED displeje na MacBook a iPad dorazí až v příštím roce

Kvalita displejů se neustále posouvá kupředu. Dnešní době bezesporu kralují takzvané OLED panely, které svými schopnosti znatelně překračují možnost klasických LCD obrazovek. Apple tuto technologii začal používat již v roce 2015 u svých jablečných hodinek a o dva roky později jsme se dočkali prvního iPhonu s OLED displejem, tedy iPhonu X. Vloni se navíc tato technologie dostala do celé řady iPhonu 12. V poslední době se navíc stále více hovoří o příchodu nových iPadů a Maců, které budou disponovat stejnou obrazovkou.

OLED panelu se dočkal i iPhone 12 mini:

Podle nejnovějších informací z taiwanského dodavatelského řetězce, které publikoval portál DigiTimes, si ale ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat. Jablečných laptopů a tabletů s OLED displejem se totiž dočkáme nejdříve až v roce 2022. Apple by se každopádně na tento přechod měl poctivě připravovat, jelikož již nyní nepřetržitě jedná se společnostmi Samsung a LG ohledně dodávek těchto obrazovek pro budoucí iPady Pro. Některé zdroje v tomto směru navíc informují, že takovýto produkt by měl být představen již v druhé polovině letošního roku. Ve hře je také takzvaná Mini-LED technologie, která disponuje benefity OLED panelů, přičemž netrpí na její typické nedostatky v podobě vypalování pixelů a dalších.

Aplikace YouTube není podporována na Apple TV 3. generace

Společnost YouTube nyní přestala podporovat svou stejnojmennou aplikaci na Apple TV 3. generace, kvůli čemuž program není nadále k dispozici. Uživatelé si tak pro přehrávání videí z tohoto portálu musí využít jinou možnost. V tomto směru nejlepší alternativou je nativní funkce AirPlay, kdy z kompatibilního zařízení, kterým může být například iPhone či iPad, stačí zrcadlit obrazovku a videa si přehrávat tímto způsobem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Apple TV 3. generace byla představena již v roce 2013 a není tedy překvapující, že se YouTube rozhodl pro ukončení podpory. Tato jablečná televize má bohužel už své nejlepší roky za sebou. Už vloni totiž svou podporu ukončily například aplikace HBO. Situace se samozřejmě nikterak nedotýká majitele Apple TV 4. a 5. generace.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více