Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Populární Homebrew míří na Apple Silicon

Velice populární správce balíčků Homebrew, na který se dennodenně spoléhá řada nejrůznějších vývojářů, se dnes dočkal majoritní aktualizace s označením 3.0.0 a konečně tak nabízí nativní podporu na Macy s čipy z rodiny Apple Silicon. Homebrew bychom mohli částečně přirovnat například k Mac App Store. Jedná se o správce různých balíčků, který uživatelům umožňuje rychle a jednoduše instalovat, odinstalovávat a aktualizovat aplikace skrze Terminál.

Homebrew logo

Senzory na spodní straně prvních Apple Watch mohly vypadat úplně jinak

Pokud se pravidelně zajímáte o dění kolem společnosti Apple, tak vám jistě neunikl Twitter účet uživatele jménem Giulio Zompetti. Ten skrze příspěvky jednou za čas sdílí fotografie starých jablečných produktů, konkrétně tedy jejich prvních prototypů, což nám dává náhled na to, jak produkty od Applu mohly vlastně vypadat. V dnešním příspěvku se Zompetti zaměřil na prototyp vůbec prvních Apple Watch, u kterých si můžeme povšimnout razantních změn v případě senzorů z jejich spodní strany.

První Apple Watch a nově zveřejněný prototyp:

Zmiňovaná první generace se pyšnila čtyřmi jednotlivými senzory pro snímání srdečního tepu. Na výše přiložených snímcích si ale můžete povšimnout, že na prototypu se nachází senzory tři, které jsou navíc podstatně větší a za zmínku taktéž stojí jejich horizontální seřazení. Je každopádně možné, že se ve skutečnosti jedná o čtyři senzory. Když se totiž pořádně zadíváme úplně doprostřed, zdá se, jakoby se jednalo o dvě menší čidla uvnitř jednoho výřezu. Prototyp nadále nabízí pouze jeden reproduktor, zatímco do prodeje se dostala verze se dvěma. Mikrofon poté vypadá beze změny. Když pomineme senzory, prototyp se od reálného produktu už v ničem neliší.

Další změnou je ale text nacházející se na zadní straně jablečných hodinek, který je „poskládán“ trošku jinak. Grafici si dokonce všimli, že si Apple pohrával s myšlenkou použití hned dvou stylů písem (fontů). Sériové číslo je vygravírované písmem Myriad Pro, na což můžeme být zvyklí především ze starších jablečných produktů, zatímco zbylý text už používá standardní San Francisco Compact. Cupertinská společnost pravděpodobně chtěla vyzkoušet, jak by vypadala takováto kombinace. Tuto teorii potvrzuje i nápis „Abc 789“ v horním rohu. V levém horním rohu si ještě můžeme všimnout zajímavé ikonky – problémem ale je, že nikdo neví, co tato ikona představuje.

Na Apple Car se bude podílet naprostá špička z oboru

V posledních týdnech se stále častěji setkáváme se zajímavými informacemi ohledně chystaného Apple Car. Zatímco ještě před pár měsíci si na tento projekt málokdo vzpomněl, prakticky nikdo se o něm nezmiňoval, tak nyní se můžeme dočíst doslova o jedné spekulaci za druhou. Největším klenotem byla poté informace o spolupráci cupertinského giganta spolu s automobilkou Hyundai. Aby toho nebylo málo, dočkali jsme se další velice zajímavé zprávy, podle které nám může být hned jasné, že to Apple s Apple Car myslí více než vážně. Na výrobě jablečného elektromobilu se totiž bude podílet naprostá špička z oboru.

Manfred Harrer

Applu se údajně podařilo zaměstnat experta jménem Manfred Harrer, který mimo jiné více než 10 let působil na nejvyšších postech v automobilce Porsche. Harrer je dokonce v rámci koncernu Volkswagen Group považován za jednoho z největších odborníků ve vývoji automobilového šasi. V rámci koncernu se soustředil na vývoj šasi pro Porsche Cayenne, přičemž v minulosti dokonce pracoval v automobilkách BMW a Audi.

.