Zavřít reklamu

Osobně považuji Apple Watch za zařízení, které mi dokáže během dne ušetřit spoustu času – a přesně proto s jablečnými hodinkami chodím naprosto všude, kde to jen jde. Jestliže patříte mezi uživatele Apple Watch, tak mi dost možná v tomto tvrzení dáte za pravdu. Pokud jablečné hodinky nevlastníte, tak se vám dost možná zdají zbytečné. Pravdou ale je, že jejich pravé kouzlo poznáte doopravdy až tehdy, kdy si je koupíte. Apple Watch jsou plné všemožných funkcí a vychytávek, kterých nikdy není dost. Pojďme se společně v tomto článku podívt na 5 věcí, které umí vaše Apple Watch, a vy jste o nich nevěděli.

Točení video blogů

Jestliže patříte mezi jedince, kteří například na YouTube točí tzv. vlogy (video blogy), a kteří zároveň vlastní Apple Watch, tak pro vás mám naprosto perfektní funkci. V rámci jablečných hodinek najdete aplikaci Fotoaparát, kterou můžete použít k ovládání kamery na vašem iPhonu. Jednoduše pomocí této aplikace můžete vyfotit fotku, přiblížit záběr, anebo třeba aktivovat blesk. Na displeji hodinek se samozřejmě zobrazuje obraz toho, co vidí při focení váš iPhone. Při točení vlogů pomocí iPhonu si tak můžete vaše hodinky sundat a obtočit okolo telefonu s tím, že se uvidíte přímo na displeji hodinek. Díky tomu můžete kontrolovat záběr, zaostření a zdali prostě a jednoduše vypadáte dobře, viz obrázek níže.

apple_Watch_vlog_iphone
Zdroj: idropnews.com

Rozpoznávání skladeb

Je to již několik let nazpátek, co Apple odkoupil Shazam. Tato aplikace neslouží k ničemu jinému než k rozpoznávání písniček. Po odkoupení Apple aplikaci Shazam začal různě vylepšovat a v současné době už s ní umí pracovat i Siri, popřípadě si můžete rychlé rozpoznávání hudby přidat do ovládacího centra. Mimo jiné však dokáží hudbu rozpoznat také Apple Watch, což se hodí v případě, že zrovna u sebe nemáte iPhone, popřípadě pokud jej nemůžete najít, a chcete okamžitě zjistit název písničky. Vše, co musíte udělat, je aktivovat Siri, a to buď pomocí podržení digitální korunky, anebo frází Hey Siri, a poté říci What song is this? Siri bude chvíli skladbu poslouchat, a poté vám odpoví.

Ovládání Apple TV

Patříte mezi vlastníky v současné době nejnovější Apple TV? Pokud ano, tak jste si dost možná ještě stále nezvykli na ovladač, který Apple ke své televizi vyvinul. Tento ovladač disponuje jen několika málo tlačítky s tím, že je jeho horní část dotyková. Na první dobrou se vám může zdát, že se jedná o naprosto perfektní výtvor, opak je ale často pravdou. Ovládání nemusí být každému úplně příjemné a navíc, pokud ovladač necháte někde v posteli a začnete se hýbat, tak se přehrávaný film může jednoduše vypnout, přetočit, či může dojít k vyvolání jiné akce – a to právě kvůli dotykovému povrchu. Apple TV však můžete jednoduše ovládat také z Apple Watch – stačí otevřít aplikaci Ovladač. Pokud zde svou televizi nevidíte, tak přejděte na Apple TV do Nastavení -> Ovladače a zařízení -> Aplikace Remote, kde vyberte Apple Watch. Zobrazí se kód, který poté zadejte do Apple Watch. Ihned poté budete schopni Apple TV s jablečnými hodinkami ovládat.

Smazání všech notifikací

S příchodem watchOS 7 se Apple rozhodl, že u všech Apple Watch deaktivuje Force Touch. Pokud nevíte, o co se jedná, tak se tato funkce velmi podobala 3D Touch z iPhonu. Displej hodinek tedy dokázal reagovat na sílu stisku, díky čemuž pak mohl zobrazit nějaké specifické menu či provádět další akce. Vzhledem k tomu, že se ve watchOS ovládalo pomocí Force Touch opravdu nespočet věcí, tak musel Apple provést velké úpravy systému. Mnohé funkce, které jste tedy mohli ovládat podržením prstu, jsou nyní bohužel rozmístěné různě v nastavení a aplikacích. Naprosto stejně to je i v případě oznamovacího centra, kde jste pomocí Force Touch mohli zobrazit možnost pro smazání všech notifikací. Ve watchOS 7 je pro smazání všech notifikací nutné, abyste jej otevřeli, poté vyjeli úplně nahoru a nakonec klepnuli na Smazat vše.

Uklidněte se

Ocitli jste se v nějaké nepohodlné či strašidelné situaci a vylekali jste se tak moc, že máte pocit jako by vám mělo srdce vyskočit z hrudníku? Věřte, že i v tomto případě vám mohou Apple Watch pomoci. Čas od času se vám během dne na displeji ve výchozím nastavení zobrazí výzva pro uklidnění se. Pokud tuto výzvu uposlechnete, tak se spustí aplikace Dýchání, která vás postupně provede dýchacím cvičením, abyste se uklidnili. Dobrou zprávou je, že se uklidnit můžete kdykoliv a ne jen tehdy, když se zobrazí notifikace. Stačí otevřít seznam aplikací, najít Dýchání a klepnout na Spustit. Apple Watch vás mimo jiné mohou upozornit také na příliš vysoký či nízký tep. Tuto funkci nastavíte v Nastavení -> Srdce, kde nastavte Rychlý a Pomalý srdeční tep.

Zdroj: Apple

.