Zavřít reklamu
iWant

Apple vydal bezplatné příručky, ve kterých vás naučí stříhat video či upravovat fotografie na iPadu

iWant

V Apple Books jsou nově ke stažení publikace řady „Everyone Can Create“. Apple je světu představil na speciální březnové konferenci věnované vzdělávání. Série sestává ze čtyř interaktvních knih, z nichž jedna je věnovaná fotografii, další hudbě, třetí se zaměřuje na tvorbu videa a čtvrtá se specializuje na kreslení, a je cílena především na majitele nových iPadů.

Kromě běžných uživatelů cílí Apple i na lidi pracující v oblasti vzdělávání, pro které vydal kompletní soubor digitálních materiálů, v nichž učitelé a lektoři naleznou návody, tipy a triky týkající se výuky. Výukové materiály jsou k dispozici zcela zdarma. Pokud vám název série „Everyone Can Create“ přijde povědomý, vězte, že s ním Apple chce cíleně navázat na předchozí kampaň „Everyone Can Code“ zaměřenou na programování. Tu využívají zejména školy napříč celými Spojenými státy.

Kurz zaměřený na kreslení ukazuje majitelům iPadů, jak zacházet s Apple Pencil. Jejím prostřednictvím mohou za pomoci vzdělávací příručky vytvářet jednoduché skicy, word art a další prvky využitelné třeba při tvorbě knihy. Kniha nezapomíná ani na techniky úprav obrázků nebo třeba vytváření koláží. Čtveřice knih dohromady nabízí desítky hodin výukových materiálů. Žádné z publikací nechybí bohaté, krásné ilustrace, multimediální obsah, instruktážní videa ani informativní slideshows.

V příručce pro učitele lze nalézt praktické rady týkající se aktivit ve výuce nebo návrhy na začlenění kurzu do jednotlivých hodin a učebních plánů. Kterýkoliv z kurzů – včetně těch, určených pedagogům – může absolvovat opravdu kdokoliv. Stačí vlastnit iPad a mít kvalitní internetové připojení. Publikace řady „Everyone Can Create“ je zatím k dispozici v angličtině. Apple bude postupně přidávat další jazykové mutace.

Zdroj: 9to5Mac