Zavřít reklamu

Ředitel společnosti Apple se v poslední době několikrát vyjádřil na téma koronaviru. Jak se zdá, WHO je jen krok od vyhlášení stavu pandemie, ruší se veletrhy a konference a nakonec i mnohé firmy se musejí vypořádat s následky, které má tento vir na jejich situaci. Výjimkou tedy není ani Apple, který postupně otevírá obchody v Číně poté, co je musel zavřít.

Před dvěma týdny společnost zveřejnila oznámení, že se jí nepodaří naplnit původně stanovené cíle pro probíhající čtvrtletí. Během výroční schůze s investory v novém sídle společnosti Apple Park Tim Cook komentoval epidemii koronaviru tak, že se jedná o velmi dynamickou situaci, která pro Apple představuje výzvu. Pro společnost je prvořadé zdraví a bezpečnost zaměstnanců. Na šíření koronavirusu se můžete podívat na mapě koronavirus.

Nyní měl Tim Cook projev na Ed Farm eventu ve městě Birmingham ve státě Alabama. Apple se jí účastnil v rámci své iniciativy Everyone Can Code a společnost také organizovala seminář o občanských právech s použitím rozšířené reality. Výkonní ředitel Applu se ani zde nevyhnul otázkám médií, rozhovor s ním udělal Fox Business.

Jak živě sledovat situaci ohledně koronaviru

Rozhovor bude teprve odvysílán, zpravodajská televize ovšem už teď zveřejnila ukázku toho, co můžou diváci očekávat. A jak se zdá, žádná ukázka není nyní lákavější, než ta, ve které Cook komentuje situaci ohledně koronaviru v Číně. Cook zastává názor, že se situace v Číně začíná zlepšovat a i díky opatřením, které tamní vláda vykonala, se začíná dostávat pod kontrolu.

„Mám pocit, že Čína začíná dostávat koronavirus pod kontrolu. Když se podíváte na čísla, každým dnem klesají. Takže jsem v tomto ohledu velmi optimistický. Pokud jde o dodavatele, jak již víte, iPhone se vyrábí po celém světě. Máme klíčové komponenty pocházející z USA, klíčové komponenty z Číny a tak dále. Takže když se podíváte na díly vyráběné v Číně, znovu jsme otevřeli továrny a ty mohou i navzdory současnému stavu fungovat. Stejně tak se zvyšuje výroba, takže to vnímám, jako bychom byli ve třetí fázi návratu do normálu.“ V chystaném rozhovoru pak Tim Cook prozradí i to, jak vnímá možný dopad koronaviru na příští čtvrtletí.

Apple Tim Cook
Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.