Zavřít reklamu
iWant

Prodeje iPhonu XR budou klíčové. Apple by levným modelem mohl ovládnout důležité trhy

iWant

Vypadá to, že start iPhonu XR bude velmi úspěšný – minimálně na jednom segmentu celosvětového trhu. Podle nejnovější analýzy by levnější sourozenec iPhonu XS a iPhonu XS Max mohl být v Číně ještě úspěšnější než loňský iPhone 8. Hovoří o tom analytik Ming Chi Kuo.

Respektovaný analytik ve své nové zprávě uvedl, že očekává 10% až 15% meziroční pokles na trhu se smartphony jako takovém, přičemž se čínské značky budou muset v rámci růstu spolehnout na mezinárodní prodej. Poptávka po iPhonu XR by podle něj měla být lepší, než loňská poptávka po linii iPhonu 8. Co se poklesu u čínských značek týče, patří podle Kua mezi faktory, které se na něm mohou podílet, kromě problémů s inovacemi také pokles důvěry zákazníků, způsobený potenciální obchodní válkou. Zákazníci dali podle Kua přednost dostupnějím modelům iPhonů a počítají s pořízením iPhonu XR.

iPhone XR je sice nejlevnějším z letošních modelů, špatným telefonem ale rozhodně není. Je poháněn čipem A12 Bionic v Neural Engine a jeho tělo je vyrobeno z odolného hliníku série 7000, krytého skleněnými panely. Jeho displej, podobně jako displej iPhonu XS, sahá od okraje k okraji, namísto Super Retina OLED displeje se ale v tomto případě jedná o 6,1-palcový Liquid Retina displej. iPhonu XR nechybí funkce Face ID a vylepšený širokoúhlý fotoaparát.

Jedním z důvodů potenciálního úspěchu nových iPhonů v Číně je také podpora dvou SIM karet, která je v této oblasti velmi poptávaná. Čína bude jediným trhem, kde budou iPhony s fyzickou podporou dual SIM distribuovány – ve zbytku světa půjde o telefony s tradičním slotem na jednu SIM kartu a podporou e-SIM.

Zdroj: AppleInsider