Zavřít reklamu

Podle nově zveřejněných údajů se ukázalo, že Apple je největším americkým uživatelem solární energie. Vyplývá to z výzkumu, za kterým stojí Solar Energy Industries Association. Apple má ze všech amerických společností jak největší výrobní kapacity, tak i nejvyšší spotřebu solární energie.

Velké americké společnosti v posledních letech čím dál více využívají solární energie pro zajišťování provozu svých sídel. Ať už jde o výrobu, nebo běžné kancelářské budovy. Lídrem v tomto směru je právě Apple, který u všech svých amerických sídel využívá energie z čistě obnovitelných zdrojů, z nichž většina pochází ze solární energie.

Od roku 2018 Apple vede žebříček firem, s ohledem na maximální výrobní kapacitu elektrické energie. V těsném závěsu jak pak další giganti jako je třeba Amazon, Walmart, Target nebo Switch.

Apple-solar-power-installations
Apple údajně disponuje výrobní kapacitou až 400 MW, napříč svými objekty na území Spojených států. Solární energie, resp. obnovitelné zdroje obecně, jsou pro velké společnosti z dlouhodobého hlediska výhodné, neboť jejich použití pomáhá snižovat provozní náklady, byť počáteční investice není nízká. Stačí se podívat na střechu Apple Parku, která je prakticky celá posetá solárními panely. Apple produkuje takové množství elektrické energie za rok, že by tím mohl nabít více než 60 miliard smartphonů.
Na mapě výše se můžete podívat, na jakých místech jsou solární centra společnosti Apple umístěna. Nejvíce elektrické energie ze solárního záření Apple vyrábí v Kalifornii, dále pak v Oregonu, Nevadě, Arizoně a Severní Karolíně.

Apple se loni pochlubil dosažením zásadního milníku, kdy se společnosti podařilo všechny svá sídla po celém světě pohánět za pomocí energie z obnovitelných zdrojů. Společnost se snaží dbát na ekologii, i když některé její kroky tomu příliš nenapovídají (například neopravitelnost některých zařízení, nebo nerecyklovatelnost jiných). Například solární systém na střeše Apple Parku má výrobní kapacitu 17 MW, k čemuž se připojují ještě výrobny na bioplyn s výrobní kapacitou 4 MW. Díky provozu z obnovitelných zdrojů Apple ročně „ušetří“ více než 2,1 milionu metru krychlových CO2, které by jinak byly vypuštěny do atmosféry.

Zdroj: Macrumors

.