Zavřít reklamu

Současná pandemie onemocnění Covid-19 značně změnila celý svět. S vidinou omezení šíření viru proto firmy přešly na takzvaný home office a školy do režimu distanční výuky. Tomu pochopitelně neunikl ani Apple. Jeho zaměstnanci se do domácího prostředí přesunuli již začátkem samotné pandemie a doposud není 100% jasné, kdy se vlastně vrátí do svých kanceláří. Prakticky tedy celý svět už téměř dva roky decimuje zmiňovaná pandemie. To ale nechává Apple pravděpodobně klidným, jelikož i navzdory tomu gigant investuje nemalé sumy do svého maloobchodu Apple Store, jelikož neustále staví nové či rekonstruuje ty dosavadní.

Apple se chystá na návrat do kanceláří

Jak už jsme lehce nakousli v samotném úvodu, koronavirus pochopitelně postihl všechny, včetně Applu. Přesně proto se i zaměstnanci tohoto cupertinského giganta přesunuli na takzvaný home office a pracovali z domu. V minulosti už ale internetem hned několikrát proletěly zprávy o tom, že už Apple chystá návrat svých zaměstnanců do kanceláří. Má to ale háček. Kvůli nepříznivému vývoji pandemické situace již několikrát došlo k odložení. Například již nyní mělo vše běžet v zajetých kolejích. Jelikož ale sílí další vlna po celém světě, tak Apple naplánoval návrat na leden roku 2022.

V minulém týdnu ale došlo k dalšímu odložení, podle kterého se začátkem února roku 2022 začnou někteří zaměstnanci vracet do svých kanceláří. Dle slov generálního ředitele Applu, Tima Cooka, se v nich ale budou zdržovat pouze určité dny v týdnu, přičemž zbytek pojedou opět na home office.

Investice do Apple Storů sílí

Ať je ale situace se současnou pandemií jakákoliv, tak jak se zdá, nic Apple nebrání v pořádných investicích. Podle nejaktuálnějších zpráv totiž gigant investuje nemalé částky do svých maloobchodních poboček Apple Store po celém světě, které buďto rekonstruuje, anebo rovnou otevírá nové. Ačkoliv nikdo prozatím neví, jak se situace s onemocnění Covid-19 bude vyvíjet nadále, tak na tento problém Apple pravděpodobně nahlíží velice pozitivně a chce se za každou cenu pořádně připravit. To ostatně dokazuje hned několik poboček.

Kdyby ale nové pobočky otevíraly ostatní společnosti, nikdo by se tomu zase tolik nedivil. Apple Story ale nejsou jen tak ledajaké maloobchodní prodejny. Jedná se totiž o zcela unikátní místa, která kombinují svět luxusu, minimalismu a precizního designu. A každému už je jasné, že něco takového se nedá dělat s nízkými náklady. Pojďme se ale nyní přesunout k jednotlivým příkladům.

Například v loňském září došlo k otevření prvního Apple Storu v Singapuru, který doslova uchvátil nejen jablečný svět, ale i architekty po celém světě. Tento obchod totiž připomíná obrovskou skleněnou bání, jež působí, jakoby levitovala na vodě. Již zvenčí dokáže zaujmout tím, že je kompletně celá skleněná (z celkově 114 kusů skla). U toho to každopádně nekončí. Uvnitř se následně nachází hned několik pater, přičemž z toho horního má návštěvník k dispozici téměř dokonalý výhled na okolí. Nechybí pak ani privátní, vcelku útulná pasáž, do které se jen tak někdo nepodívá.

V červnu letošního roku také došlo k opětovnému otevření Apple Tower Theatre v americkém městě Los Angeles ve státě Kalifornia. Jedná se o pobočku, kterou Apple již od začátku prezentuje jako jednu ze svých nejvýjimečnějších světových maloobchodních prodejen. Nyní si prošla rozsáhlou opravou interiéru. Na níže přiložených fotografiích si můžete prohlédnout, jak budova vypadá dnes. Již ze snímků je patrné, že pouhé navštívení tohoto objektu musí být úžasným zážitkem, jelikož Apple Tower Theatre dokonale kombinuje renesanční prvky. Ostatně posuďte sami.

Nejnovějším přírůstkem pak má být Apple Store, který se momentálně staví u našich západních sousedů. Konkrétně se nachází v Berlíně a k jeho oficiálnímu představení dojde relativně brzy. Bližší informace se o něm dočtete v níže přiloženém článku.

.