Zavřít reklamu

V největším městě amerického státu Illinois, v Chicagu na Michigan Avenue se otevřel od teď pravděpodobně ikonický Apple Store. Na břehu řeky Chicago se rozprostírá na 20 000 čtverečních stopách, je kompletně prosklený a jeho střecha vypadá jako obrovské víko MacBooku. Designéři Applu a architektonické firmy Foster + Partners se na vzhledu opravdu vyřádili. Nová vlajková loď všech Apple Storů opravdu stojí za to. Stejně jako před 14 lety Apple otevřel tehdejší vlajkovou loď v Chicagu, tak i dnes, jen 5 bloků od původního prostranství vyrostlo úžasné místo, které ,,je jen z malé části vytvořeno pro prodej. Náš nový Apple Store je o službách pro naše zákazníky a vzdělávání. Místo, kde můžete objevit a poznat naše produkty a poznat jeden druhého“. Takto vidí Apple Michigan Ave muž nejpovolanější, Tim Cook.

Když Apple otevíral Apple Store na North Michigan Avenue v roce 2003, šlo také o první vlajkovou loď a nyní jsme zpět v Chicagu a otevíráme novou generaci nejvýznamnějších prodejních míst Applu. Apple Michigan Avenue znázorňuje příklad naší nové vize, kde všichni jsou vítáni poznat všechny naše neuvěřitelné produkty, služby a inspirativní vzdělávací programy v srdci svého města. Okomentovala dění prezidentka pro retail Angela Ahrendts.

Jony Ive, ředitel designu k novému obchodu řekl, „Apple Michigan Avenue je o odstranění hranic uvnitř i zvenčí, oživení důležitých městských spojů uvnitř města“. Konkrétně řeka Chicago, která je nyní lépe dostupná z Pioneer Park díky obrovským schodům vedoucích po obou bocích Apple Storu, se zaslouží o vytápění i chlazení suterénu. Střecha vyrobena z uhlíkových vláken byla přivezena až z Dubaje a strop pod ní tvoří tisíce dubových lamel. Obrovské skleněné rohy jsou schopné odolat nárazu vozidla, jedoucího až 120km/h a veškerá kůže, která se v Apple Michigan Ave nachází, je od firmy Hermés. Ještě snad někdo pochybuje o exkluzivitě tohoto místa?

.