Zavřít reklamu
iWant

Apple má v Chicagu problém, z tamního Apple Store padá led na chodce

iWant

U nás se sice zima ještě naplno neprojevila, Amerikou však zmítá v plné síle. Jak se však zdá, Apple u jednoho ze svých ikonických obchodů Apple Store na tento malý fakt trochu pozapomněl. Konkrétně se pak jedná o Apple Store ve městě Chicago, kde se vyskytl problém s padajícím sněhem a ledem ze střechy. To by normálně nebylo nic tak špatného, kdyby nepadal na nicnetušící chodce.

Nový Apple Store v Chicagu se svého otevření dočkal teprve v říjnu a je považován za „vlajkovou loď“ mezi ostatními pobočkami společnosti. Jak se však nyní zdá, nebyl navržen pro situace, jako je zima, sníh a led – na jeho okrajích ční mnoho visících rampouchů, které ohrožují procházející chodce. Na tento nešvar poukázal na svém blogu Matt Maldre. Dle jeho slov nebyl obchod navržen tak, aby vydržel podmínky města, kde byl postaven. Podle něj se tak jedná o fatální chybu návrhu designu. Hlavním problémem je zde především absence okapů, které by se s přebytečnou vodou vypořádaly. Na návrhu budovy se podílela britská společnost Foster and Partners.

Apple se k situaci prozatím nijak nevyjádřil a problém vyřešil informačními tabulemi, které varují před možným nebezpečím. Jaký však bude další postup není v tuto chvíli známo.

Zdroj: Fortune