Zavřít reklamu

iOS a iPadOS jsou uzavřené systémy, což s sebou nese řadu výhod, ale i nemálo úskalí a problémů. Velice dlouho systém z nepochopitelného důvodu nedovolil uživatelům měnit výchozí aplikace, to se ale s příchodem iOS a iPadOS 14 změní.

Ve webových prohlížečích a mailových klientech od Googlu, Microsoftu, ale i jiných vývojářů je už nějakou dobu možné změnit, v čem se budou otvírat webové stránky nebo e-maily. Nyní to konečně půjde i v systému, což prozradil jeden ze snímků v prezentaci, podrobnosti se ale s největší pravděpodobností dozvíme ale až z betaverzí. Konkrétně jde o změnu výchozího webového prohlížeče a mailového klienta, kdy si uživatel po opravdu hodně dlouhé době může vybrat software podle vlastních preferencí. Musíme si ale přiznat, že je v tomto Apple hodně pozadu, protože konkurenční Android má tuto funkci již poměrně dlouho. Zejména ve chvíli, kdy je iPad prezentován jako počítač, je dle mého názoru hodně zvláštní, že právě tato základní věc nepřišla daleko dříve.

iOS 14
Zdroj: Apple

Zde se opět ukazuje, že ani Apple není dokonalý a rozhodně tu nešlo tolik o prvek bezpečnosti jako o prosazení nativních aplikací. Naštěstí se ale s příchodem nových systémů alespoň tohle změní k lepšímu a my si budeme moci výchozí aplikace změnit.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více