Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple Watch Series 6 a SE dorazily prvním majitelům

V úterý při příležitosti keynote Apple Event jsme se dočkali představení nových jablečných hodinek, a to konkrétně modelu Series 6 a levnější varianty s označením SE. Začátek prodeje hodinek ve Spojených státech a ostatních 25 zemích byl nastaven na dnešek a jak to tak nyní vypadá, první šťastlivci si zmiňované modely již užívají. Samotní zákazníci se o této informaci podělili na sociálních sítích. Pojďme si pro připomenutí ještě jednou shrnout výhody nových jablečných hodinek.

Nové Apple Watch Series 6 se dočkaly vychytávky v podobě pulzního oxymetru, který slouží pro měření saturace kyslíku v krvi. Kalifornský gigant v případě tohoto modelu samozřejmě nezapomněl na jeho výkon. Z tohoto důvodu přišel s novým čipem, který zajišťuje o 20 procent větší výkon ve srovnání s předchozí generací, dva a půl krát světlejší displej v případě always-on, pokročilejší výškoměr nové generace a nové možnosti u výběru pásků. Cena hodinek začíná na 11 490 Kč.

apple-watch-se
Zdroj: Apple

Levnější volbu představují hodinky Apple Watch SE. V případě tohoto modelu Apple konečně vyslyšel prosby samotných jablíčkářů a po vzoru iPhonů s přívlastkem SE přinesl také odlehčenou verzi samotných hodinek. Tato varianta se pyšní vcelku stejnými možnostmi jako Series 6, ale postrádají senzor pro EKG a always-on displej. Svému uživateli každopádně dokáží nabídnout detekci pádu, kompas, výškoměr, možnost SOS volání, senzor tepové frekvence spolu s notifikacemi o možných výkyvech, voděodolnost až do hloubky padesáti metrů, aplikaci Hluk a další. Apple Watch SE se prodávají od 7 990 Kč.

Změna výchozího prohlížeče či emailového klienta v iOS a iPadOS 14 není tak růžová

Kalifornský gigant se nám v červnu při příležitosti vývojářské konference WWDC 2020 pochlubil svými chystanými operačními systémy. Samozřejmě největší pozornosti se dočkal iOS 14, který nově nabídl widgety, Knihovnu aplikací, lepší notifikace v případě příchozích hovorů a řadu dalších změn. Co však jablíčkáři obzvláště ocenili, je možnost si změnit výchozí prohlížeč či emailový klient. Ve středu jsme se po téměř třech měsících čekání konečně dočkali, kdy Apple konečně uvolnil iOS 14 pro veřejnost. Jak to ale z nejnovějších zpráv vypadá, se změnou výchozích aplikací to tak růžové nebude – a dotýká se to i systému iPadOS 14.

Uživatelé si totiž začali stěžovat na velice zajímavou chybu, kvůli které je funkce prakticky k ničemu. Tato informace se začala šířit po sociálních sítích z hned několika zdrojů. Pokud si změníte výchozí aplikace a následně restartujete telefon, operační systém iOS 14 či iPadOS 14  změny neuloží a vrátí se tak k prohlížeči Safari a nativnímu e-mailovému klientu Mail. Pokud byste tedy chtěli funkci využít, musíte se vyhnout vypnutí vašeho zařízení. To ale může problém v případě vybité baterie.

Do Apple Watch Nike míří nový ciferník a další novinky

Změny v případě jablečných hodinek míří i do verzí Nike. Stejnojmenná společnost dnes skrze tiskovou zprávu informovala o nové aktualizaci, která s sebou přináší parádní novinky. Do zmiňovaných Apple Watch Nike nově zamíří exkluzivní modulární ciferník se sportovním nádechem. Je přímo navržen tak, aby uživateli nabízel řadu různých komplikací, novou možnost pro rychlý start cvičení, celkový počet kilometrů v daném měsíci a takzvané Guided Runs.

Apple Watch Nike modulární sportovní ciferník
Zdroj: Nike

Nový ciferník navíc nabízí Nike Twilight Mode. Díky tomu jablíčkáři budou mít k dispozici světlejší ciferník při běhu v noci, díky čemuž budou lépe viditelní. Pro motivaci uživatelů si na výše přiloženém snímku můžete povšimnout takzvaných Streaks neboli proužků. Tato funkce majitele hodinek „odměňuje“ v případě, kdy splní alespoň jeden běh za týden. Každý týden si tak můžete udržet různé proužky a případně se i překonávat.

.