Zavřít reklamu

Apple uskutečnil akvizici další společnosti, jejíž technologie použije k vylepšení svých produktů. Tentokrát kalifornská společnost koupila britský startup Spectral Edge, který vyvinul algoritmus pro zlepšení kvality fotografií v reálném čase.

Společnost Spectral Edge byla původně založena za účelem akademického výzkumu na University of East Anglia. Startup se zaměřoval na vývoj technologií, které by pouze za pomoci softwaru dokázaly vylepšit kvalitu fotografií pořízených na smartphonech. Spectral Edge nakonec získal patent na funkci Image Fusion, jež za pomoci strojového učení odhalí více barev a detailů na jakémkoli snímku, zejména ale na fotografiích pořízených za špatného světla. Funkce jednoduše řečeno kombinuje standardní fotografii s infračerveným snímkem.

Apple podobný princip už nyní využívá u Deep Fusion a Smart HDR a částečně tak funguje i Night Mode v nových iPhonech 11. Díky akvizici Spectral Edge by mohl zmíněné funkce ještě zdokonalit. Každopádně je více méně jasné, že s technologií tohoto britského startupu se setkáme v některém z dalších iPhonů a budeme díky ní pořizovat ještě kvalitnější fotografie.

Akvizici odhalila agentura Bloomberg a Apple se k ní zatím nijak oficiálně nevyjádřil. Není ani jasné, jakou částku za Spectral Edge utratil.

iphone 11 pro camera
.