Zavřít reklamu

Tim Cook podnikl tento měsíc pracovní cestu do Japonska, kde navštívil například místní Apple Story, setkal se s vývojáři, ale také poskytl interview pro Nikkei Asian Review. V rámci rozhovoru přišla řeč na řadu zajímavých témat, a Cook zde mimo jiné objasnil, proč si myslí, že má iPhone před sebou slibnou budoucnost.

Mohlo by se zdát, že na poli smartphonů – nebo jmenovitě u iPhonů – toho po stránce novinek nelze již příliš vymyslet. Tim Cook ale ve zmíněném rozhovoru rázně zamítl, že by iPhone byl hotovým, vyzrálým, nebo dokonce nudným produktem, a přislíbil v tomto směru do budoucna řadu inovací. Zároveň ale přiznal, že příslušný proces je v některých letech rychlejší a v jiných zase pomalejší. „Vím, že nikdo by někoho dvanáctiletého neoznačil za vyzrálého,“ odpověděl Cook s odkazem stáří iPhonu a na otázku, zda podle něj trh se smartphony vyzrál do té míry, kdy už není možná žádná inovace.

Dodal ale, že ne každý z nových modelů iPhonů může sloužit jako příklad významné inovace. „Klíčem ale je vždy dělat věci dobře, ne jen z důvodu změny,“ upozornil. Přestože se Apple v poslední době potýkal s jistými těžkostmi, neztrácí Cook ohledně iPhonů optimismus, a uvedl, že jejich produktová linie „nikdy nebyla silnější“.

Žádné konkrétní detaily, týkající se budoucích iPhonů, Cook pochopitelně neprozradil, jistou představu si ale můžeme již teď udělat na základě nejrůznějších analýz a odhadů. iPhony by se v roce 2020 měly dočkat 5G konektivity, spekuluje se také o ToF 3D senzoru.

Tim Cook selfie

Zdroj: Cult of Mac

.