Zavřít reklamu

Apple podle všeho koupil další menší firmu s velice úzkým zaměřením. Tentokrát se jedná o švédskou firmu AlgoTrim, která se specializuje na kompresní techniky obrázků, zejména formátů JPEG, na mobilních zařízeních, což umožňuje rychlejší zpracovávání fotografií na zřízeních s limitovanou životností na baterii.

Algotrim akvizice

AlgoTrim vyvíjí pokročilá řešení pro mobilní zařízení v oblasti komprese dat, mobilní fotografie a videa a počítačové grafiky.

Tato řešení jsou navržena tak, aby vynikaly po stránce vysokého výkonu a malého náročnosti na paměť, což je ideální pro mobilní zařízení. Mnohá řešení nabízená AlgoTrim jsou nejrychlejší kodeky na trhu, například bezztrátový kodek pro obecnou kompresi dat a kodeky pro fotografie.

AlgoTrim se doposud zabývala spíše vývojem pro Android, dá se tedy očekávat, že veškeré aktivity v rámci konkurenčního operačního mobilního systému velmi rychle skončí. AlgoTrim není první švédskou firmou, kterou Apple zakoupil, předtím to byly například firmy Polar Rose v roce 2010 (rozpoznávání obličeje) nebo C3 o rok později (mapy).

Pro Apple by tato akvizice mohla přinést zlepšený výkon algoritmů při bezztrátové kompresi, což by mělo přínos zejména pro fotoaparát a další aplikace, které zpracovávají fotografie a obrázky. Stejně tak by se měla zlepšit životnost baterie při těchto úkonech. Koupi zatím americká společnost nepotvrdila, není ani známá částka, za kterou byla švédská firma koupena. Minulý rok nicméně AlgoTrim dosáhlo zisku tří milionů dolarů a nezdaněný zisk ve výši 1,1 milionů eur.

Zdroj: TechCrunch.com

[do action=“aktualizace“ datum=“28. 8. 17.30 hodin“/]

Apple potvrdil akvizici AlgoTrim se standardním komentářem tiskové mluvčí: „Apple kupuje čas od času malé technologické společnosti a obecně nehovoříme o účelu nebo našich plánech.“

Poslední akvizice Applu:

[related-posts]

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nějak mi nejde dohromady následující dvojice: …se specializuje na kompresní techniky obrázků, zejména formátů JPEG + zvýšení výkonu při BEZztrátové kompresi.

celý text

Čtěte více.