Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Trendem dnešní doby je pořizování věcí jako služby. Nemusíte platit celé zařízení, ale jen jeho používání za určité období. Funguje to u automobilů, tiskáren, ale také u počítačů, telefonů a dalšího technického vybavení. Počet firem a fyzických osob, které tuto službu využívají, se každý měsíc rapidně zvětšuje.  

Právě do kategorie technického vybavení patří i Apple produkty. “Stále více firem začíná zjišťovat, že pokud dají zaměstnancům na výběr platformu na které budou pracovat, zaměstnanci jsou pak produktivnější a hlavně spokojenější. Drtivá většina zaměstnanců si pro práci vybere právě platformu Apple, která dokáže ve firemní síti fungovat stejně tak dobře, jako ostatní zařízení.”, říká Jan Tůma z firmy wefree, která kromě Apple podpory nabízí firmám prodej hardwaru i formou leasingu. „Jelikož firmám nabízíme i přímý prodej produktů Apple, z poptávek jsme vypozorovali, že leasing je pro firmy stále žádanější.“ dodává Tůma. 

Měsíčně nám přijde zhruba 40 poptávek od firem a 30 poptávek od menších živnostníků, kterým dokážeme leasing také poskytnout.“ 

Jaké Apple produkty firmy na leasing nejčastěji pořizují?

V případě Maců se do firem většinou pořizují tzv. konfigurace na zakázku. Jedná se o modely, u kterých se konfiguruje operační paměť, velikost disku, procesor, atd. U těchto modelů se pořizovací cena dostane ve většině případů nad 50 000 Kč. Pokud se jedná o takto specifický Mac, firma ho pořizuje na leasing v řádu jednotek kusů. Pak tu máme Mac na kancelářskou práci, ve většině případů nový MacBook Air, kde je pořizovací cena nižší, tudíž ho firmy pořídí rovnou několik kusů najednou (např. 20ks). 

Jak je na tom iPhone a iPad?

Pokud se budeme bavit o firemních klientech, tak iPhone rozhodně vede. Telefony jsou pro firmy stále důležitější, než tablety, a jiné to není ani u Apple produktů. U iPhonů je nejčastěji poptávaným modelem iPhone 8, který je na většinu práce naprosto dostačující. U vyššího managementu se pak bavíme většinou o nejnovějších modelech (v tuto chvíli iPhone Xs a Xs Max). Nicméně iPad ve firmách není úplně pozadu. Často se nakupuje nový iPad Air a na kreativní práci 11palcový iPad Pro s podporou Apple Pencil. 

iPhone je ve firmách žádanější, konkrétně iPhone 8. U iPadu pak vede nový iPad Air a 11palcový iPad Pro.” 

Jan Tůma

Operativní nebo finanční leasing?

Vezmeme-li v potaz, že finanční leasing funguje podobně jako půjčka v bance, je tato variantu leasingu využívána méně, než leasing operativní. Ten je v mnoha ohledech pro firmy zajímavější, neboť v případě Macu mohou ušetřit až 40% oproti přímému nákupu. Samozřejmě je možnost si zařízení na konci leasingu odkoupit za zůstatkovou hodnotu. Obě metody fungují na měsíční bázi placení a platí se jako služba. 

U operativního leasingu může firma, v případě Macu, ušetřit až 40% oproti předchozímu nákupu.” 

Pro koho je služba vhodná?

Podle typu firem, které Apple leasing poptávají, se dá jednoduše říci, že je to služba prakticky pro každou společnost, která Apple produkty chce na svém pracovišti, nechce jednorázově nakoupit hardware pro celý tým a chce např. každé dva roky pracovat na nejnovějším hardwaru. Měsíční částka za pronájem zařízení je u operativního leasingu daňově uznatelným nákladem, takže firma nemusí řešit složité odpisy. “Pořizovací cena u Apple produktů je na počátku vyšší, ale když si vezmeme, že životnost v případě Macu je zhruba 6 let, firma by za celou tu dobu vystřídala např. 2-3 počítače se systémem Windows a dostala se tak na cenu jednoho Macu, který i po těch 6-ti letech je funkční. Když navíc spočítáme kolik bude firmu stát nákup dalšího softwaru (kancelářské aplikace, operační systém, antiviry,…), dostaneme se u počítačů s Windows mnohdy i na vyšší částky.” dodává Tůma. 

Kde zjistit více informací k Apple leasingu?

Více informací najdete na stránkách applebezhranic.cz, kde navíc uvidíte vzorové balíčky poskládané z nejčastěji poptávaných Apple produktů. Každý si však může vybrat produkty podle sebe a postup je zcela jednoduchý. Stačí vyplnit kontaktní formulář, kde uvedete o jaké produkty máte zájem a obratem se s vámi spojí obchodní konzultant. Jakmile se vyberou vhodné produkty, leasing přechází do fáze schvalování a po podpisu smluv jsou doručeny produkty. Celý proces trvá zhruba 1 týden. 

apple leasing
.