Zavřít reklamu

Letos budou nové AirPody. Budou to kompletně nové AirPody 4. generace a budou ve dvou provedeních. Pokud vám dosud jejich označování nedávalo smysl, nyní všemu Apple nasadí korunu. I tak se ale je na co těšit. 

Průhlednost portfolia sluchátek Applu dostane letos další složitost. Apple má u AirPodů Pro pořád 2. generaci, i když se vlastně jedná už o celkem třetí model. 2. generaci klasických AirPodů pak od té první vlastně ani nijak nerozeznáte. Je to trochu nepořádek, který by z pohledu uživatele chtělo trochu korigovat, Apple ale naopak ještě přidá. Měli bychom se totiž dočkat AirPodů 4. generace, která přinese hned dva modely. 

Tři hlavní novinky 

První je, že by měla nová generace „základních“ TWS sluchátek Applu dostat nový design. To, jaký ale ten bude, ještě úplně na veřejnost neprosáklo. Druhou bude jasné vylepšení zvuku. Třetí pak poněkud předpokládaná integrace USB-C do nabíjecího pouzdra, kdy tento standard nahradí Lightning. Jeden model AirPods 4. generace by měl nabízet ANC/režim propustnosti, druhý by měl tuto technologii postrádat. Právě v tomto se budou modely lišit, a právě to bude určovat i jejich cenu. Reproduktor v nabíjecím pouzdře s integrací platformy Najít by mohly mít obě verze sluchátek. 

Vzhledem k přítomnosti aktivního potlačení hluku se přímo nabízí, že i když budou mít sluchátka vlastně stejný design, tak se vyšší model bude lišit tím, že půjde o špunty. Tato sluchátka tak budou podobná spíše AirPodům Pro 2. generace, kdy budou postrádat ty nejlepší jejich funkce. Základní model budou pořád pecky, u kterých právě přítomnost ANC nedává tolik smysl, protože jejich konstrukce nedokáže ideálně utěsnit ucho. 

Cena nejspíš nepotěší 

Pokud se podíváme na cenu přímo do Apple Online Store, 2. generace AirPodů stojí 3 790 Kč a očekává se, že z nabídky zmizí. 3. generace s Lightning pouzdrem stojí 4 990 Kč a ta s MagSafe pak 5 290 Kč. AirPody Pro 2. generace si Apple cení na 6 790 Kč. 

Vzhledem k tomu, že je 3. generace posazena poměrně vysoko, nemůže Apple jít s lepším modelem 4. generace o moc výš. Smysl by dávala cena maximálně tak o jeden tisíc Kč levnější, než je tomu u modelu Pro. Vyjít by tak mohly na 5 790 Kč. Nižší model bez ANC by pak mohl zůstat na částce 4 990 Kč. Tato politika by pak jasně tlačila zájemce k tomu, aby si těch pár korun navíc připlatili a pořídili si už dokonalejší verzi AirPodů. Zájemce o ně by pak nakonec mohly přesvědčit výhody modelů Pro a mohly by chtít investovat spíše do nich. 

Podobnou politiku razí Applu už dlouhá léta, kdy výrazně méně vybavený model stojí jen nepatrně méně než ten vybavenější. Vidět to můžeme zejména u MacBooku Air, kdy aktuálně verze s čipem M2 stojí jen o dva tisíce méně než ta nová s čipem M3. Nových AirPodů bychom se mohli dočkat v září. 

.