Zavřít reklamu

Na konci loňského roku uvedl uznávaný analytik Neil Cybart z Above Avalon, že je na světě miliarda aktivních iPhonů. A to je obrovské číslo. Na letošním Google I/O jsme se však dozvěděli, kolik je aktivních zařízení s Androidem. Těch je 3× více, tedy tři miliardy. Jenže toto číslo se neskládá jen ze smartphonů a tabletů.

Ano, schválně uvádíme porovnání iPhonu s Androidem. iPhone používá iOS, který byl dříve dostupný i na iPadech, tyto tablety Applu ale už dnes jedou na iPadOS. A i když je jedna miliarda jen odhadem, nemusí být daleko od pravdy. Protože ale Apple přesná čísla nezveřejňuje, nezbyde nám než jim věřit. 18. května se však uskutečnilo Google I/O, tedy událost společnosti Google, na které představila nový Android 12. A s tím byla řečena i informace o tom, že po světě jsou už 3 miliardy aktivních Android zařízení.

jailbreak ios android telefon
Zdroj: Pixabay

Android najdete téměř ve všem 

I když je Android od Googlu primárně spojován s telefony, ve skutečnosti se jedná o neuvěřitelně víceúčelový systém. Je totiž přítomný i v tabletech, chytrých televizích, chytrých hodinkách, herních konzolích, automobilech, a dokonce i chladničkách a dalších produktech. S tak širokou paletou rozlišných zařízeních je tak růst samozřejmostí. Poslední známé číslo, kterým se Google chlubil, bylo 2,5 miliardy. Bylo to navíc poměrně nedávno, a to v roce 2019. V roce 2017 to byly miliardy dvě. Co to znamená? Jednoduše to, že Android raketově roste. Do těchto čísel se navíc nepočítají zařízení, která nemají přístup ke Google Play, což jsou některá zařízení v Číně a samozřejmě i novější telefony společnosti Huawei.

Android 12:

 

Bylo by zajímavé vědět, jaké číslo by nám vyšlo, kdybychom nyní sečetli všechna aktivní zařízení Applu. I když by zde opět nebylo srovnání odpovídající, protože bychom do toho počítali i počítače Mac. Poslední známé číslo je 1,4 miliardy produktů, které uvedl Tim Cook na začátku roku 2020. V té době z toho bylo celých 900 milionů jen iPhonů. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více