Zavřít reklamu

Pondělní souhrny událostí obvykle nebývají příliš dramatické a výjimku v tomto směru nebude tvořit ani náš dnešní souhrn. V jeho první části bude řeč o cenově zvýhodněném balíčku zařízení Google Chromecast a dálkového herního ovladače Google Stadia, v jeho druhé části se budeme věnovat internetovému fenoménu s názvem Rickroll.

Google a balíček Chromecast + Stadia

Společnost Google relativně nedávno nabízela možnost výhodného nákupu balíčku dálkového herního ovladače Google Stadia Controller a zařízení Chromecast 2020. Jednalo se tehdy o limitovanou nabídku a tuto konkrétní kombinaci již oficiálně neseženete. Server 9to5Google ale koncem minulého týdne upozornil na zajímavý fakt. Společnost Google opět dala dohromady zařízení Google Chromcast s dálkovým herním ovladačem a prodává tuto kombinaci coby balíček s přívlastkem „Play and Watch“. Cena balíčku činí 99 dolarů, což znamená úsporu ve výši 19 dolarů oproti nákupu každého ze zmíněných produktů zvlášť. Jako doporučený produkt Google nabízí ethernetový adaptér k zařízení Chromecast. Oficiální e-shop společnosti Google s příslušnými produkty u nás zatím stále ještě není v provozu, je ale možné, že se zmíněný balíček ovladače a nejnovější generace zařízení Chromecast objeví u některého z tuzemských prodejců elektroniky.

Miliarda zhlédnutí pro Ricka Astleyho

Jen málokdo z nás asi nikdy neslyšel o fenoménu jménem Rickroll. Jedná se o vtip, v jehož rámci si lidé vzájemně nenápadně posílají odkazy na videoklip Ricka Astleyho ke skladbě Never Gonna Give You Up, přičemž druhá strana by v ideálním případě neměla mít nejmenší tušení, že se jedná právě o tento klip. Právě díky celosvětově oblíbenému „rickrollování“ se nyní zmíněný videoklip může na webu YouTube pochlubit překročením rekordní hranice jedné miliardy zhlédnutí. Samotný Rick Astley je na sociálních sítích poměrně aktivní a k překročení zmíněného milníku se vyjádřil v komentářích na YouTube nebo třeba na svém osobním Instagramu.

S jednou miliardou zhlédnutí se sice legendární skladba Ricka Astleyho nemůže zatím ani zdaleka srovnávat s jinými hity, které se mohou pochlubit někdy až sedminásobným počtem zhlédnutí. Jedná se ale o zajímavý důkaz toho, že ne všechny internetové memes mají jepičí život. Pro samotného Ricka Astleyho je tato skladba, která pochází z druhé poloviny osmdesátých let minulého století, celkem dobrým zdrojem příjmu. K příležitosti jedné miliardy zhlédnutí videoklipu Never Gonna Give You Up vydal zpěvák limitovanou edici 7″ vinylu s tímto hitem. Všechny desky byly okamžitě beznadějně vyprodány.

Témata: , ,
.