Zavřít reklamu

Koncem minulého měsíce se uživatelům operačního systému macOS začala nabízet aktualizace s názvem Device Support Update. Tímto dokázal Apple vzbudit spoustu otázek, jelikož popisem updatu bylo, že jeho cílem je zajištění správného aktualizování a obnovování iOS/iPadOS zařízení připojených k Macu. To samo o sobě nezní nijak špatně a dává to i smysl. Na druhou stranu se ale jedná o update, který tady nikdy předtím nebyl a vidíme ho tak úplně poprvé. Je tedy možné, že Apple lehce mění pravidla pro své operační systémy v otázkách obnovy a aktualizací.

Device-Software-Update
Nikdo zpočátku netušil, k čemu aktualizace slouží Zdroj: macrumors.com

Tato aktualizace pro macOS s vysokou pravděpodobností souvisí s novými jablečnými produkty, což sedí i z hlediska dat. V polovině září totiž došlo k odhalení nového iPadu mini, iPadu a iPhonů 13 (Pro). Koncem měsíce pak přišla aktualizace pro macOS se zmiňovaným názvem Device Support Update. Je tedy jasné, že produkty s updatem úzce souvisí a pravděpodobně mají zajistit, aby je jablečné počítače dokázaly aktualizovat či obnovit. V minulosti tomu ale bylo jinak. Když jste totiž prostřednictvím kabelu připojili například vaše nové iOS zařízení, objevila se vám hláška z appky MobileDeviceUpdater, která vás informovala o nutnosti aktualizace na novější macOS. Nástroje potřebné pro dvě zmiňované činnosti totiž byly přibalovány v nových verzích.

Nový iPhone 13 Pro:

Dle vše se tedy Apple rozhodl pro výraznou změnu, kdy už nechce tak moc využívat zmiňovaný nástroj MobileDeviceUpdater a spoléhat se na fakt, zdali jablíčkáři používají nejnovější verze svých operačních systémů. Nalijme si totiž čistého vína. Mnoho uživatelů zkrátka aktualizace ignoruje a mnohdy je provádí až zpětně, s poměrně velkým rozestupem. Příchodem aktualizace Device Support Update by se tak měla výrazně zredukovat četnost vyobrazení dialogového okna MobileDeviceUpdater při připojování zařízení. Sám tuto změnu otestoval i Adam Engst z portálu Tidbits, který neočekávanou aktualizaci pro macOS zkoumal téměř dva týdny. V závěru dospěl k názoru, že se skutečně jedná o sadu nástrojů, které jablečným počítačům umožní aktualizovat a obnovovat nové Apple produkty.

MobileDeviceUpdater
Dialogové okno nástroje MobileDeviceUpdater upozorňující na nutnost aktualizace Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více