Zavřít reklamu

Je to pár minut nazpátek, co jsme váš na našem magazínu informovali o tom, že Apple vydal iOS a iPadOS 14.8 pro veřejnost. Neopomnělo se však ani na majitele jablečných hodinek a počítačů, pro které dnes Apple přichystal nové verze operačních systémů, a to s označením watchOS 7.6.2, respektive macOS Big Sur 11.6. Pokud však očekáváte přísun hned několika veledůležitých novinek, tak vás bohužel musím zklamat. watchOS 7.6.2 i macOS Big Sur 11.6 totiž přichází, tedy podle oficiálních poznámek k aktualizaci, pouze s opravami chyb a bugů. Aktualizace je nicméně doporučena všem uživatelům, kteří by si ji měli co nejdříve nainstalovat.

Oficiální popis změn ve watchOS 7.6.2:

Tato aktualizace obsahuje důležité nové prvky zabezpečení a je doporučena všem uživatelům. Informace o zabezpečení obsaženém v softwaru Apple najdete na https://support.apple.com/kb/HT201222.

Oficiální popis změn v macOS 11.6:

  • Tato aktualizace obsahuje důležité nové prvky zabezpečení a je doporučena všem uživatelům. Informace o zabezpečení obsaženém v softwaru Apple najdete na https://support.apple.com/kb/HT201222.

Jak aktualizovat?

V případě, že chcete vaše Apple Watch aktualizovat, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste přešli do aplikace Watch -> Obecné -> Aktualizace softwaru, popřípadě můžete přímo na Apple Watch otevřít nativní aplikaci Nastavení, kde lze aktualizaci provést také. Je nicméně potřeba jako již tradičně zajistit hodinkám připojení k internetu, k nabíječce a navrch ještě 50% nabití jejich baterie. Pro aktualizaci Macu přejděte do Předvolby systému -> Aktualizace softwaru, kde aktualizaci vyhledejte a nainstalujte. V případě, že máte aktivní automatické aktualizace, tak se nemusíte o nic starat a watchOS 7.6.2 či macOS 11.6 Big Sur se vám nainstaluje automaticky.

.