Zavřít reklamu

Dnes ráno se na webu objevila informace o tom, že Apple oficiálně ukončil činnost své „sociální sítě“ implementované do Apple Music. Služba Apple Music Connect měla sloužit jako nástroj pro skupiny a hudebníky, skrze který by mohli komunikovat se svými fanoušky na platformě Apple Music. To se však příliš nedělo a služba téměř upadla do zapomnění.

Apple v posledních dnech údajně informuje umělce o tom, že možnost přidávat příspěvky skrze Apple Music Connect končí. Postupně tyto příspěvky začínají mizet také ze sekce „Pro vás“ a ze stránek jednotlivých umělců. V květnu nadcházejícího roku budou všechny příspěvky zcela odstraněny a na další (neúspěšný) pokud o jakousi sociální síť Applu budeme moci zapomenout. Historie se znovu opakuje.

Funkce Connect se objevila hned v počáteční verzi Apple Music, tedy na konci června 2015. Na počátku se jednalo o relativně hojně využívaný prvek, v rámci kterého umělci komunikovali se svými fanoušky, zvali je na koncerty, zveřejňovali nové písničky apod. Relativně krátce však došlo k úpadku, za kterým mohl stát také fakt, že se služba Connect nedočkala nějakého vývoje směrem vpřed. Postupem času se z ní tak stala jakási relikvie poukazující na to, jak jí nikdo nevyužívá. Není lepšího příkladu, než si najít aktivního umělce, jehož poslední Connect post je více než dva roky starý.

Něco podobného se v minulosti stalo i v případě iTunes Ping, což měla být služba, jež propojí uživatele s umělci a dalšími uživateli. I to však zkrachovalo a Apple raději implementoval podporu Facebooku a Twitteru do iTunes. Bude vám Apple Music Connect chybět, nebo jste za uplynulé tři roky tuto „sociální“ platformu vůbec nezaznamenali?

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více