Zavřít reklamu

Apple Music Hi-Fi je termín, který v minulém týdnu doslova proletěl internetem a navnadil spoustu jablíčkářů na audio v prvotřídní, bezztrátové kvalitě. Přesně tohle se před krátkou chvílí potvrdilo. Gigant z Cupertina totiž prostřednictvím tiskové zprávy právě oznámil, že na jeho hudební platformu míří Spatial Audio (prostorový zvuk – pozn. red.) s podporou Dolby Atmos. A to vše bez jakéhokoliv příplatku bude přístupné všem předplatitelům Apple Music.

iPhone 12 Apple Music Dolby Atmos

Apple Music Hi-Fi

Novinka do služby dorazí začátkem příštího měsíce. Skladby v režimu Dolby Atmos se navíc budou přehrávat automaticky při použití sluchátek AirPods či Beats s čipem H1/W1 a také v případě vestavěných reproduktorů u nejnovějších iPhonů, iPadů a Maců. Ze strany Applu se jedná o revoluční krok, díky kterému si budeme moci dané skladby vychutnat v nepopsatelné kvalitě. Ve zkratce se dá říct, že se nám dostane příležitosti si skladbu poslechnout v takové kvalitě, v jaké byla nahrána ve studiu. Hned ze startu budou v tomto režimu k dispozici tisíce skladeb z nejrůznějších žánrů jako hip-hop, country, Latin i pop, přičemž další budou neustále přibývat. Všechny alba dostupné spolu s Dolby Atmos navíc budou označena příslušným odznáčkem.

Dostupnost:

  • Spatial Audio s podporou Dolby Atmos a Lossless Audio bude v rámci Apple Music k dostání všem předplatitelům bez nutného příplatku
  • Z počátku budou v režimu Spatial Audio s Dolby Atmos k dispozici tisíce skladeb. Další budou pravidelně přibývat
  • Apple Music nabídne více než 75 milionů skladeb ve formátu Lossless Audio
lossless-audio-badge-apple-music

Bezztrátové audio

Spolu s touto novinkou se Apple navíc pochlubil ještě něčím dalším. Řeč je konkrétně o takzvaném Lossless Audio neboli bezztrátovém audio. Více než 75 milionů skladeb bude nyní dostupných v tomto kodeku, díky čemuž dojde opět ke znatelnému navýšení kvality. Opět tak jablíčkáři budou mít příležitost zažít stejný zvuk, který mohou slyšet tvůrci přímo ve studiu. Možnost přepnutí na Lossless audio se nachází přímo v Nastavení, v záložce s kvalitou.

.