Zavřít reklamu

Stejně jako každý víkend jsme si i tentokrát pro vás připravili výběr rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome, která nás nějakým způsobem zaujala.

Save to Google Drive

Jak název napovídá, rozšíření jménem Save to Google Drive vám usnadní a urychlí ukládání vybraného obsahu na váš Google Disk. S pomocí tohoto rozšíření můžete efektivně ukládat celé stránky, odkazy i mediální obsah, přizpůsobit si jednotlivé parametry a mnoho dalšího. Rozšíření Save to Google Drive umožňuje také automatický převod formátu stažených dokumentů.

Rozšíření Save to Google Drive stáhnete zde.

Todoist

Neobejde se váš den bez tvorby nejrůznějších seznamů úkolů? Pak by v prohlížeči Google Chrome na vašem Macu nemělo chybět rozšíření s názvem Todoist for Chrome. S pomocí tohoto šikovného a užitečného nástroje si můžete nejen vytvářet seznamy úkolů, ale také ukládat obsah webu pro pozdější přečtení, plánovat, zadávat úkoly, nebo třeba vytvářet nejrůznější připomínky.

Rozšíření Todoist stáhnete zde.

Google Meet PiP

Pokud často komunikujete prostřednictvím videohovorů a konferencí v Google Meet, a zároveň musíte v průběhu hovoru provádět na počítači jiné úkoly, pak se vám určitě bude hodit rozšíření s názvem Googe Meet PiP. S pomocí tohoto rozšíření můžete okno s aktuálním videohovorem v Google Meet jednoduše a rychle přepnout do režimu Obraz v obraze, což vám umožní pokračovat v práci, aniž byste ztratili přehled o tom, co se děje na kameře.

Google Meet PiP

Rozšíření Google Meet PiP stáhnete zde.

Save Image as Type

Pokud při práci v Google Chrome na Macu často ukládáte fotografie a obrázky, určitě se vám bude hodit také rozšíření s názvem Save Image as Type. Po instalaci tohoto rozšíření se vám při kliknutím pravým tlačítkem myši na vybraný obrázek nebo fotografii zobrazí jednoduché kontextové menu, ve kterém si můžete zvolit, zda chcete daný obsah uložt ve formátu PNG, JPG nebo třeba WebP.

Save Image as Type

Rozšíření Save Image as Type stáhnete zde.

Audio Only Youtube

Platformu YouTube asi většina z nás využívá především pro účely sledování videí. Může se ale stát, že budete chtít dát přednost spíše jen poslechu hudby. Pro takové případy můžete v Chromu na vašem Macu aktivovat rozšíření Audio Only Youtube. Aktivace tohoto rozšíření se vám může hodit například i v případech, kdy jste připojení přes hotspot na mobilní data, a potřebujete ušetřit.

Audio Only Youtube

Rozšíření Audio Only Youtube stáhnete zde.

.