Zavřít reklamu

Společnost Spotify zveřejnila své zisky za čtvrtý kvartál roku 2018, které zvýšily o úctyhodných 30%. Zároveň rapidně narostl i počet uživatelů, kteří využívají Spotify Premium. Z původních 87 milionů totiž číslo vyskočilo na 96 milionů.

Část tvoří také uživatelé, kteří si koupili chytrý reproduktor od Googlu, k němuž získali rodinné předplatné služby. CEO společnosti oznámil, že je jejich aplikace druhou největší podcastovou platformou, těsně za aplikací Podcasty od Applu. Značně tomu pomohla i akvizice služeb Gimlet a Anchor, čímž dala firma jasně najevo, jakým směrem se bude nadále ubírat.

Za největší úspěch lze určitě považovat fakt, že Spotify poprvé v historii vykázalo kladný provozní i čistý zisk, a to konkrétně 94 milionů eur. Počet aktivních uživatelů vzrostl meziročně o 29 % na 207 milionů a překonal ty nejoptimističtější odhady (199 – 206 milionů). Nejvíce se trh rozrostl v Latinské Americe a dalších rozvíjejících se zemích. Během čtvrtého kvartálu roku 2018 našla aplikace domov také v dalších 13 zemích a je nyní dostupná v celkem 78 státech.

Plánované výdaje na rok 2019 by měly činit 400 až 500 milionů dolarů. Spotify je stále jedničkou, co se čísel týká. Nicméně ani Apple Music nestagnuje a její základní předplatitelů neustále roste. Hudební streamovací služba od Applu totiž dosáhla hranice 50 milionů předplatitelů, z toho  10 milionů uživatelů začalo službu používat v posledních šesti měsících.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Spotify

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více