Zavřít reklamu

Hudební streamovací službu Apple Music můžete v rámci nativní aplikace Hudba používat prakticky na všech vašich Apple zařízeních včetně Macu. Právě Apple Music na Macu bude věnován náš dnešní článek, ve kterém si představíme pět tipů a triků, které by měl znát každý uživatel.

Přidání skladeb do knihovny

Pokud si v Apple Music přidáte libovolnou skladbu do některého z vašich playlistů, dá se předpokládat, že si ji budete chtít poslechnout i mimo playlist. V Apple Music (nejen) na Macu máte možnost aktivovat automatické zařazení každé skladby, kterou si přidáte do některého z playlistů, do vaší knihovny. Na liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Hudba -> Předvolby, zvolte kartu Pokročilé a zaškrtněte možnost Skladby přidávané do playlistů přidat také do knihovny.

Stažení pro offline poslech

Chcete mít vaši oblíbenou hudbu z Apple Music staženou pro případ, že budete chtít poslouchat offline? U vybrané skladby klikněte na ikonku tří teček v kroužku a poté stačí jen kliknout na Stáhnout. Pokud byste chtěli staženou skladbu opět odstranit, není nic jednoduššího než u ní znovu kliknout na ikonku tří teček v kroužku a zvolit Odstranit stažené.

Zobrazení stažené hudby

Chcete si v Apple Music na vašem Macu nechat zobrazit pouze hudbu, kterou jste si stáhli? V tom případě spusťte Apple Musíc a poté zamiřte do lišty v horní části obrazovky vašeho Macu. Zde poté stačí jen kliknout na Zobrazení -> Jen stažená hudba. Pro přepnutí do původního zobrazení opět klikněte na liště v horní části obrazovky Macu na Zobrazení, ale tentokrát zvolte Veškerá hudba.

Apple Music v prohlížeči

Chcete si pustit své oblíbené skladby z Apple Music, ale zrovna se nacházíte na počítači, který touto aplikací nedisponuje? Nevadí – postačí vám internetový prohlížeč a připojení. Do adresního řádku prohlížeče zadejte adresu music.apple.com, a vpravo nahoře klikněte na tlačítko pro přihlášení. Zadejte vaše přihlašovací údaje a můžete začít směle poslouchat.

Předvolby kvality

V Apple Music na Macu máte také možnost přizpůsobení kvality streamování i stahování, stejně jako nastavení vylepšení kvality zvuku. Při spuštěné aplikaci Apple Music klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu na Hudba -> Předvolby. V okně předvoleb klikněte na kartu Přehrávání a proveďte příslušná nastavení.

.