Zavřít reklamu

Kupovat muziku už dávno není v módě – namísto toho jednoznačně vedou takzvané streamovací služby, které vám za měsíční poplatek zpřístupní celou svou rozsáhlou knihovnu. Následně si už můžete pustit jakoukoliv skladbu, album či interpreta podle vlastního gusta. Jedná se o bezpochyby nejkomfortnější variantu, díky níž prakticky není třeba nic řešit. Jednoduše stačí službu předplatit a máte hotovo. Aby měli předplatitelé co možná největší komfort na těchto platformách, tak zde najdou i řadu dalších parádních funkcí, mezi které se řadí například automatické generování playlistů s doporučenou hudbou. Zde se přidávají skladby na základě toho, co daný předplatitel nejradši poslouchá.

V tomto segmentu je nejvýznamnějším hráčem švédský gigant Spotify, který mimo jiné stojí za nejpoužívanější stejnojmennou platformou. Díky propracovaným algoritmům totiž služba doporučuje skutečně hudbu takovou, jaká se daná člověku bude s velkou pravděpodobností líbit – případně lze neoblíbené skladby vyškrtnout a dát tak službě jasně najevo, že o něco takového zkrátka nemáte zájem.

Apple Music pokulhává

Úplně stejnou funkcí se pyšní i jablečná služba Apple Music. Jedná se o přímou konkurenci pro zmiňovaný Spotify s hlavním zaměřením na jablíčkáře a celý Apple ekosystém. Jak už jsme uvedli, i tato platforma doporučuje skladby a playlisty, které by se uživateli mohly líbit, jenže zkrátka nejsou tak kvalitní, jako je tomu v případě konkurence. Obecně je za to Apple častokrát kritizován ze strany svých předplatitelů. Ačkoliv ve finále o zase tak zásadní překážku nejde, je bohužel škoda, že firma jako Apple nedosahuje v tomto segmentu takových kvalit jako konkurence.

Automaticky generované playlisty v Apple Music

Právě ono doporučování hudby je pak jedním z hlavních pilířů, na kterých Spotify dokonce staví. Každý běžný posluchač se totiž čas od času dostane do situace, kdy zkrátka neví, jakou hudbu by si rád pustil. V případě Spotify si stačí vybrat jeden z předpřipravených playlistů a máte prakticky hotovo. Upřímně tento nedostatek vnímám úplně stejně. Jsem předplatitelem služby Apple Music a musím z vlastní zkušenosti potvrdit, že s automaticky generovanými playlisty zkrátka nejsem tak úplně spokojen, možná i doslova minimálně. Naopak když jsem ještě využíval konkurenci, měl jsem každodenní jistotu dobrého obsahu. Vnímáte tento nedostatek stejně, nebo vám na automaticky generovaných playlistech nezáleží?

.