Zavřít reklamu

Společnost Yahoo zveřejnila nové statistiky o využívání její populární foto-sítě Flickr. Čísla ukazují, že nejoblíbenějším fotoaparátem mezi uživateli sítě je již tradičně iPhone. Ještě větším úspěchem pro společnost z Cupertina je ale fakt, že se Apple poprvé stal také vůbec nejpopulárnější značkou fotoaparátu na Flickru. Z přístrojů s nakousnutým jablkem ve znaku pochází hned 42 % všech nahraných fotografií.

Nejoblíbenějším přístrojem Flickru je letos iPhone 6. Po něm pak následují iPhone 5s, Samsung Galaxy S5, iPhone 6 Plus a iPhone 5. To je samo o sobě pro firmu Tima Cooka slušnou vizitkou, ale je nutné přiznat, že tradiční výrobci fotoaparátů jako Canon a Nikon v boji o krále fotoaparátů zaostávají především proto, že ve svém portfoliu mají stovky různých modelů a jejich podíl se tak mnohem více tříští. Apple tolik různých zařízení zdaleka nenabízí a aktuální řada iPhonů má tak boj s konkurencí o podíl na trhu snazší.

O to větším úspěchem tedy je, že se Apple poprvé stal i nejpopulárnější značkou. Za ním se mezi značkami umístil Samsung a až poté následují Canon s 27% podílem a Nikon s 16% podílem. Ještě před rokem přitom Canon poměrně jistě držel první příčku a v roce 2013 byl před Applem, který si držel podíl 7,7 % nahraných fotografií, i Nikon. Loňská a předloňská čísla si ostatně můžete sami prohlédnout na níže přiloženém obrázku.

Flickr s uživatelskou základnou čítající 112 milionů uživatelů ze 63 zemí světa je tedy pro tradiční výrobce fotoaparátů indikátorem neblahého vývoje. Klasické fotoaparáty jsou, minimálně v internetovém prostoru, v těžkém úpadku. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by se situace mohla obrátit. Telefony již zkrátka nabízejí dostatečnou kvalitu pořízeného snímku a navíc přidávají bezkonkurenční mobilitu, rychlost pořízení snímku a především možnost okamžitě s obrázkem dále pracovat, ať už to znamená jeho dodatečnou úpravu, zaslání zprávou či sdílení na sociální síti.

Zdroj: Flickr
.