Zavřít reklamu

Ani tento týden vás nehodláme ochudit o nejnovější spekulace, které souvisí se společností Apple. Tentokrát bude řeč zejména o budoucích produktech od Applu, jmenovitě o nových iMacích a fotoparátech letošních iPhonů. Stejně jako u řady jiných souhrnů spekulací ale zmíníme také jeden zajímavý patent.

Procesory u nových iMaců

V souvilosti s novými iMacy se v poslední době hojně diskutuje o tom, že by mohly být vybaveny procesory Apple Silicon, které jablečná společnost představila v rámci úvodní Keynote k letošní konferenci WWDC. Tento týden se na internetu objevil únik benchmarkového testu, který se podle všeho týká dosud nepředstaveného iMacu. Ten je ale zjevně osazen procesorem od společnosti Intel. S největší pravděpodobností se jedná o desátou generaci desetijádrového procesoru Intel Core i9 s 20 vlákny, 20MB vyrovnávací paměti L3 a 4,7GHz Turbo Boost. Podle údajů z testu půjde zjevně o nejvýkonnější konfiguraci iMacu, a na počítače od Applu s procesory Apple Silicon si zjevně budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Bezdotykové ovládání Apple Watch

Společnost Apple si čas od času nechává patentovat technologie, nad kterými zůstává rozum stát. Patent, o kterém dnes bude řeč, s největší pravděpodobností nebude nikdy uveden do praxe, rozhodně ale stojí za pozornost. Jedná se o technologii, která by na základě analýzy jemných pohybů a procesů mohla dokázat “odhadnout”, jakou akci chce nositel hodinek právě provést. Vyhodnocení by mimo jiné mělo probíhat na základě analýzy toku krve žílami, ke správnému fungování by hodinky měly využívat technologii strojového učení. Technologie vypadá bezesporu velmi zajímavě, v praxi si ji ale umí představit jen málokdo.

Ještě lepší fotoaparát iPhonu 12

Tento týden přišla řeč také na chystané iPhony 12. V této souvislosti se vyjádřil známý analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého by se letošní smartphony od Applu měly dočkat ještě lepších fotoaparátů. Ty by měly být vybaveny minimálně jedním sedmičlenným objektivem, což je oproti šestičlenným širokoúhlým objektivům loňských modelů výrazný posun směrem kupředu. Modely s 5,4-palcovým a 6,1-palcovým OLED displejem by podle Kua měly disponovat duálním zadním fotoaparátem, zatímco jeden 6,1-palcový model by měl obdržet trojitý zadní fotoaparát s ToF modulem a sedmičlenným širokoúhlým objektivem.

Zdroje: MacRumors, Apple Insider, Apple Insider 2

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více