Zavřít reklamu

K aplikacím a službám společnosti Apple nemusíte přistupovat pouze formou nainstalovaných titulů v daném zařízení. Ty nejdůležitější totiž najdete i na webu. Drtivou většinu z nich do sebe integruje iCloud, služby pak mají samostatné stránky. Zde najdete jejich přehled. 

iCloud 

Webová stránka icloud.comje skutečně komplexní a najdete zde mnoho nástrojů, se kterými můžete pracovat čistě ve webovém prohlížeči. Samozřejmě se prvně musíte přihlásit, než se vám zobrazí paleta možností. Ta může obsahovat následující tituly.

Mail 

Vytvořte si e-mailové adresy s doménou @icloud.com a odesílejte a přijímejte poštu na všech svých zařízeních a na webu iCloud.com. Pokud máte iCloud+, můžete si iCloud Mail přizpůsobit pomocí vlastní e-mailové domény a můžete ho sdílet s rodinou. 

Kontakty 

Potřebujete-li najít nějaký kontakt a nemáte aktuálně žádné své zařízení po ruce, stačí se přihlásit do iCloudu na jakémkoli zařízení. 

Kalendář 

Umožní vám udržovat své kalendáře aktuální na všech zařízeních a poskytne přístup k nim na webu. Možné je zde i spolupracovat ve sdílených kalendářích. 

Fotky 

Používejte Fotky na iCloudu, abyste udržovali fotky a videa aktuální na všech zařízeních, a přistupujte k nim na webu iCloud.com. Spolupracovat můžete také ve sdílených fotoalbech a videoalbech.

iCloud Drive 

Umožní udržovat vaše soubory aktuální na všech zařízeních a přistupovat k nim i na webu. Soubory a složky zde také můžete sdílet s ostatními. 

Domácnost 

Nastavíte si zde příslušenství HomeKitu a ovládejte je ze všech svých zařízení. Ovládání domácnosti můžete také sdílet s ostatními. Pokud máte iCloud+, můžete použít Zabezpečené video HomeKitu k uložení videa z domácích bezpečnostních kamer do iCloudu a zobrazit nahrávky kdekoli, zatímco zůstanou soukromé a zabezpečené 

Další aplikace 

Poznámky, Připomínky i kancelářský balík aplikací zahrnující Pages, Numbers a Keynote jsou v rámci iCloudu běžně dostupné. Můžete v nich pracovat i na sdílených dokumentech a poznámkách. Různé aplikace a funkce na webu iCloudu se však zobrazují v závislosti na vámi používaném zařízení. Vyjma plného ovládání těchto aplikací a jejich nabídek zde můžete spravovat nejen samotné úložiště iCloudu, ale i k němu přihlášená zařízení. Stejně tak se zde nachází správa vašeho Apple ID, zálohy na iCloudu, funkce Skrýt můj e-mail, Soukromý přenos v iCloudu (v beta verzi) nebo Klíčenka na iCloudu nebo Najít iPhone.

Apple Music 

Abyste si mohli svou oblíbenou hudbu užívat kdykoli a kdekoli, není její použití vázáno jen na produkty Applu. Vyjma iPhonu, iPadu, Apple Watch, Apple TV a Macu je služba také dostupná na zařízeních s Windows nebo Androidem, reproduktorech Sonos, Amazon Echo, televizích Samsung Smart TV a dalších. Pokud pak přejdete ve svém webovém vyhledávači na adresu music.apple.com, užijete si Apple Music i z něho.

icloud

Apple TV+ 

Apple TV+ nabízí originální televizní pořady a filmy z produkce Applu v kvalitě 4K HDR. Obsah můžete sledovat na všech svých zařízeních Apple TV, ale i iPhonech, iPadech a počítačích Mac. Ke sledování Apple TV+ nicméně nepotřebujete nejnovější Apple TV 4K 2.generace. Aplikace TV je k dispozici také na jiných platformách, jako jsou Amazon Fire TV, Roku, Sony PlayStation, Xbox a dokonce i na webu tv.apple.com. K dispozici je i ve vybraných televizorech Sony, Vizio atd.

icloud
.