Zavřít reklamu

Společnost Apple dnes zveřejnila novou verzi aplikace iCloud, jež je dostupná skrze konkurenční operační systém Windows, v rámci jeho vlastního obchodu Microsoft Store. Nová aplikace slouží uživatelům platformy Windows pro lepší přístup k souborům uloženým na iCloudu.

Majitelé počítačů s operačním systémem Windows 10 si mohou od včerejšího večera stáhnout skrze Microsoft Store novou verzi aplikace iCloud, která nově přináší podporu pro iCloud Drive, iCloud Photos, Mail, kontakty, kalendář, připomínky, záložky Safari a další. Jedná se o mnohem propracovanější aplikaci, než byla dosavadní verze iCloud Drive, dostupná na platformě Windows.

Skrze nový iCloud pro Windows mohou uživatelé nahrávat fotografie a videa přímo ze systému, stejně jako je možné stahovat ty uložené. Dále mají možnost vytvářet sdílená alba, sdílet a stahovat dokumenty uložené na iCloud Drive, synchronizovat maily, kontakty, kalendář a mnoho dalších funkcí, které iCloud běžně nabízí. Aplikace údajně běží na stejném základu, jako OneDrive pro Windows.

Pokud disponujete nějakým Windows 10 kompatibilním zařízením, nová aplikace iCloud je dostupná pro všechny, kdo mají platný iCloud účet. Stačí si jí zdarma stáhnout z Microsoft Store a mít na svém PC nainstalovanou nejnovější aktualizaci operačního systému Windows.

2019-06-11

Zdroj: blogs.windows.com

.