Zavřít reklamu

Analytická společnost IDC zveřejnila velice zajímavá čísla týkající se trhu s nositelnou elektronikou, kde patří nejen chytré hodinky a náramky, ale také tzv. hearables, tedy bezdrátová sluchátka. Apple zaznamenal perfektní výsledky během celého roku. Svědčí o tom i to, že Apple dodal více nositelné elektroniky než společnosti na druhém až čtvrtém místě dohromady.

Celosvětově trh s nositelnou elektronikou vzrostl v 4Q2019 o 82,3 procent. Celkově se za tohle čtvrtletí dodalo 118,9 milionů kusů produktů. Důvodem tohoto růstu jsou hlavně zcela bezdrátová sluchátka, každopádně růst zaznamenal i trh s chytrými hodinkami a náramky. Za celý rok 2019 dodali výrobci po celém světě 336,5 milionů nositelných zařízení, což je nárůst o 89 procent oproti roku 2018.

Apple s velkým náskokem vede. Ve 4Q19 dodal 43,4 milionů kusů produktů nositelné elektroniky. A to hlavně kvůli Apple Watch, upravené verzi AirPods a vydání nových AirPods Pro. Dobře se prodávaly i Beats produkty, které pod Apple patří. Zajímavé je to, že i když se společnosti během posledního čtvrtletí dařilo, tak dodávky Apple Watch meziročně poklesly o 5,2 procent.

Na druhém místě se nachází Xiaomi, které dodalo „jen“ 12,8 milionů kusů produktů. Čínská společnost se spoléhá hlavně na chytré náramky, které tvoří 73,3 procent dodávek (9,4 milionů kusů). Podíl náramků se však meziročně snížil, což odráží rostoucí trend směrem k chytrým hodinkám.

dodavky wearables 4q2019
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Samsung skončil na třetím místě s 10,5 miliony dodávek. A to hlavně díky silnému portfoliu značek jako je JBL nebo Infinity. Poměrně velký úspěch zaznamenaly však s chytrými hodinkami Galaxy Active a Active 2. Navzdory politickému tlaku se Huawei dostal na čtvrté místo. Většinu z 9,3 milionů dodávek představovaly chytré náramky a chytré hodinky. Společnost také začala prodávat několik zcela bezdrátových sluchátek, což ji pomohlo dostat se před Fitbit.

nejprodavenejsi wearables spolecnosti rok 2019
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více