Zavřít reklamu

Apple představil Apple Music Classical. Po relativně dlouhém čekání a několika spekulacích jsme se konečně dočkali oficiálního odhalení nové streamovací služby, která se bude soustředit výhradně na klasickou hudbu. Celá akce směřující k tomuto kroku započala již v srpnu roku 2021, kdy Apple odkoupil službu Primephonic. Ta se svého času zaměřovala právě na zmiňovanou klasickou hudbu a posluchačům tedy zprostředkovávala přístup k celosvětové knihovně vážné hudby. Čekání je však konečně u konce.

Jak přímo Apple ve svém vyjádření zmínil, Apple Music Classical přináší jednoduchou a rychlou cestu, jak se dostat k celosvětově největší knihovně klasické hudby. Její fanoušci si tak budou moci vychutnat muziku v prvotřídní kvalitě zvuku, samozřejmě také v kombinaci s pohlcujícím prostorovým zvukem Spatial Audio. Služba také rovnou nabídne stovky již zorganizovaných playlistů, přičemž nebude chybět ani biografie jednotlivých autorů a jednoduché uživatelské prostředí.

Apple Music Classical

Cena a dostupnost

Služba Apple Music Classical dostává svou vlastní aplikaci, která je již nyní dostupná v rámci obchodu App Store. Momentálně si ji můžete „předobjednat“, což znamená, že v den jejího spuštění se vám automaticky nainstaluje do vašeho iPhonu. Pro iPady bohužel není k dispozici. Co se však týče ceny, pro používání této služby je nutné mít aktivní předplatné hudební platformy Apple Music. Přestože má novinka svou vlastní aplikaci, stále se jedná o součást jablečné streamovací služby.

Apple Music Classical bude k dostání ještě v březnu, konkrétně tedy 28. 3. 2023. Pokud tedy nyní zamíříte do App Storu a klepnete na tlačítko Získat, v tento den se vám automaticky nainstaluje. Za zmínku také stojí, že vyžaduje operační systém iOS 15.4 nebo novější a pochopitelně i internetové připojení. Služba bude k dispozici na celém světe všude tam, kde je dostupná Apple Music. Výjimkou jsou akorát Čína, Japonsko, Korea, Rusko a Tchaj-wan.

Apple Music Classical v App Store zde

.