Zavřít reklamu

Apple již nějakou dobu svým uživatelům nabízí možnost spojení předplatných Apple Music, Apple TV+, iCloud +, Apple Arcade a dalších do balíčku s názvem Apple One. Co vlastně aktivace Apple One obnáší, jaké má výhody, a je tento balíček vhodný i pro vás?

Základní informace

Apple One je balíček, v jehož rámci můžete za zvýhodněnou cenu využívat služby společnosti Apple. V našich končinách se jedná o Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a iCloud s 50GB úložiště v případě tarifu pro jednotlivce, v rámci služby Apple One pro rodinu máte na iCloudu k dispozici úložiště o velikosti 200GB. Rodinný tarif Apple One umožňuje sdílení zmíněných služeb až s pěti dalšími členy rodiny. Cena měsíčního předplatného Apple One pro jednotlivce činí v současné chvíli 285 korun, za Apple One pro rodinu zaplatíte 389 korun měsíčně. Služby, které zkoušíte poprvé, můžete v rámci Apple One při první aktivaci používat po dobu jednoho měsíce zcela bezplatně.

Službu Apple One můžete využívat na zařízeních s iOS 14 a novějším, iPadOS 14 a novějším, tvOS 14 a novějším a macOS Big Sur 11.1 a novějším. Službu Apple One si můžete na iOS či iPadOS zařízení aktivovat tak, že spustíte App Store a v pravém horním rohu klepnete na ikonku vašeho profilu. V sekci Předplatná pak stačí už jen zvolit Apple One. Druhou možností je spustit Nastavení, kde klepnete na panel s vaším účtem a zvolíte Předplatná, k aktivaci služby Apple One se dostanete také přes tuto webovou stránku.

iCloud a přechod na Apple One

Mezi prémiové placené služby, které společnost Apple nabízí svým uživatelům, patří také iCloud+, V rámci samostatné služby iCloud+ získáváte například 50GB, 200GB nebo 1TB úložiště, funkce Soukromý přenos a Skrýt můj e-mail, možnost použití vlastní e-mailové domény a další benefity. Co vás čeká, pokud si již platíte iCloud+, a chtěli byste přejít na Apple One?

Pokud si platíte iCloud+ s vyšším úložištěm než 50GB, bude stávající tarif zrušen a poměrná částka vám bude vrácena. V případě, že si platíte iCloud+ se stejnou velikostí úložiště, jakou nabízí Apple One, budete moci v průběhu zkušební doby využívat jak současný tarif iCloud+, tak i tarif v rámci Apple One, přičemž po uplynutí zkušební doby dojde ke zrušení vašeho iCloud+ tarifu. Pokud vám velikost iCloudového úložiště v rámci služby Apple One nevyhovuje, můžete si diky současnému používání služeb Apple One a upgradované iCloud+ přijít na větší úložný prostor.

Apple One a další služby

Přechod na Apple One je velmi pohodlný, a kromě samotné aktivace služby toho vlastně již příliš moc řešit nemusíte. Pokud jste si dosud platili některou z jiných služeb společnosti Apple – ať už Apple Music, Apple Arcade nebo třeba Apple TV+, nemusíte její předplatné kvůli přechodu na Apple One rušit. Jakmile si aktivujete Apple One, dojde automaticky ke zrušení předplatného u zmíněných samostatných služeb, a vy se tak nemusíte bát, že by si Apple naúčtoval předplatné za Apple One současně s předplatným za některou ze služeb, kterou jste si do té doby platili samostatně.

Rodinné sdílení Apple One

Službu Apple One můžete sdílet až s pěti dalšími členy rodiny. Ti tak budou moci využívat zahrnuté služby, přičemž díky přihlašování pod svým Apple ID uvidí ve všech službách vždy jen svůj obsah a svá vlastní personalizovaná doporučení. Pokud máte aktivovaný individuální tarif Apple One, bude vám rodinné sdílení fungovat u služeb Apple TV+ a Apple Arcade.

.