Zavřít reklamu

Apple umožní firmám přijímat bezkontaktní platby prostřednictvím placení klepnutím na iPhone, tedy funkcí Tap to Pay. Stačí k tomu jen telefon a partnerská aplikace. Co to znamená? Že už nebudou třeba žádné terminály. Na rozšíření funkce si ale ještě chvíli počkáme. 

Společnost Apple oznámila své plány na zavedení funkce Tap to Pay v iPhonu prostřednictvím tiskové zprávy. Tato funkce umožní milionům obchodníků zatím jen v USA, a to od malých podniků až po velké prodejce, používat iPhone k bezproblémovému a bezpečnému přijímání plateb Apple Pay, bezkontaktních kreditních a debetních karet (včetně American Express, Discover, Mastercard a Visa) a dalších digitálních peněženek pouhým klepnutím na iPhone – bez potřeby dalšího hardwaru nebo právě platebního terminálu.

Kdy, kde a komu 

Služba Tap to Pay na iPhonu bude k dispozici platebním platformám a vývojářům aplikací, aby ji mohli integrovat do svých aplikací pro iOS a nabízet ji jako možnost platby svým firemním zákazníkům. Stripe bude první platební platformou, která funkci nabídne svým firemním zákazníkům už na jaře letošního roku. Další platební platformy a aplikace budou následovat později v tomto roce. Důležité je, že služby Stripu lze využívat i u nás, takže by to nemuselo znamenat, že bude Česká republika z podpory funkce vyškrtnuta. S největší pravděpodobností se ale funkce letos za hranice USA ještě nepodívá, do konce roku má být teprve nasazena ve vlastních obchodech Applu, tedy amerických Apple Storech.

tap to pay
Zdroj: apple.com

Jakmile bude služba Tap to Pay na iPhonu dostupná, budou moci obchodníci odemknout přijímání bezkontaktních plateb prostřednictvím podpůrné iOS aplikace na zařízení iPhone XS nebo novějším. Při placení u pokladny obchodník jednoduše vyzve zákazníka, aby přiložil své zařízení s Apple Pay, své bezkontaktní kartu nebo jiné digitální peněženku k jeho iPhonu a platba bude bezpečně dokončena pomocí technologie NFC. Apple uvádí, že službu Apple Pay již přijímá více než 90 % amerických maloobchodníků.

Bezpečí na prvním místě 

Jak Apple zmiňuje, tak je ochrana osobních údajů základem návrhu a vývoje všech platebních funkcí společnosti. V aplikaci Tap to Pay na iPhonu jsou platební údaje zákazníků chráněny stejnou technologií, která zajišťuje soukromí a bezpečnost samotného Apple Pay. Všechny transakce provedené pomocí funkce jsou také šifrovány a zpracovávány pomocí Secure Elementu a stejně jako u Apple Pay společnost neví, co se kupuje a ani kdo to kupuje.

Služba Tap to Pay na iPhonu bude k dispozici zúčastněným platebním platformám a jejich partnerům z řad vývojářů aplikací, kteří ji budou moci využít ve svých sadách pro vývojáře softwaru (SDK) v nadcházející beta verzi softwaru pro iOS. Tou je druhá beta iOS 15.4, která už je k dispozici.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více