Zavřít reklamu

Apple dnes otevřel výběrové řízení do dalšího ročníku populární Apple Developer Academy. Jde o iniciativu, v rámci které společnost Apple vybere skupinu mladých vývojářů, rozdá jim potřebný hardware a během léta je bude učit vše podstatné, co potřebují pro dráhu vývojáře aplikací.

Apple celý projekt zahájil v roce 2016 a pilotní semestr se uskutečnil rok poté, kdy jej opustili první úspěšní absolventi. První ročník Apple Developer Academy v italské Neapoli absolvovalo dvě stě studentů z celého světa. Zájem byl mnohem větší – do výběrového řízení se přihlásilo přes čtyři tisíce účastníků. Loni Apple kapacitu kurzu zdvojnásobil na čtyři stovky účastníků a stejné podmínky jsou i pro letošní rok.

Zájemci o tento kurz musí podstoupit několika-kolové výběrové řízení, jehož začátek spočívá ve vyplnění webového formuláře. Zde dojde k první evaluaci zájemce, který pokud bude úspěšný, půjde ve ve výběrovém řízení dál. Na vybrané jedince z prvního kola čeká test, který se koná v červenci, a to na třech různých místech po Evropě: 1. července v Paříži, 3. července v Londýně a 5. července v Mnichově.

apple-developer-academy

Dle výsledků testů bude vybrána jakási „finální skupina“, jejíž členové budou muset absolvovat závěrečný pohovor v Neapoli/Londýně/Mnichově/Paříži. Úspěšným žadatelům už poté nebude stát nic dalšího v cestě a budou moci nastoupit do nadcházejícího kurzu. V něm dostanou iPhone, MacBook a především velké penzum znalostí, které budou jako vývojáři aplikací potřebovat. Webový formulář pro počáteční registraci najdete zde. V době psaní článku byl však server přetížen.

.