Zavřít reklamu

Viceprezidentka pro Apple Pay, Jennifer Bailey, v dnešním rozhovoru oznámila, že Apple spouští rozšířenou podporu pro Apple Pay, díky které bude možné tuto platební metodu využívat v několika nových situacích. Jedná se o první zásadnější rozšíření platebních schopností platformy Apple Pay.

Nově by mělo být možné používat Apple Pay společně se speciálními magnetickými samolepkami, které inicializují platební příkaz za pomocí webového rozhraní. Platby touto metodou mohou být využívány v případech, jako je placení za vypůjčení koloběžek či podobných způsobů individuální dopravy. Celý systém funguje tak, že iOS/watchOS zařízení při přiložení přečte informaci, která spustí otevření prohlížeče a inicializaci platby skrze webovou platební bránu. Na rozdíl od klasické platby přes platební terminály tak půjde informace o transakci peněz skrze zařízení uživatele, NFC samolepka poslouží jen jako spouštěč.

Společně s tímto oznámením Apple doplnil informace o tom, v jakých situacích bude možné tento nově podporovaný způsob plateb využívat. Nás se to pochopitelně zatím netýká, mezi podporované služby v tzv. první vlně patří například půjčovna skútrů Bird, řetězec s oblečením Bonobos či parkovací platební terminály PayByPhone.

apple-pay-nfc

Kromě výše uvedeného by se měla aplikace Peněženka dočkat také rozšířené podpory pro věrnostní a slevové karty. V tomto ohledu zatím není zcela jasné, jak bude tato funkcionalita vypadat mimo území USA a jaké karty/obchody bude reálně podporovat. Všechny novinky v oblasti Apple Wallet by se měly objevit do konce letošního roku, pravděpodobně s příchodem iOS 13.

Zdroj: 9to5mac

.