Zavřít reklamu
iWant

Apple Pay se rozšiřuje po Evropě – v průběhu roku se spustí v dalších třech zemích

iWant

Loňský rok se nesl, stejně jako ten předchozí, ve znamení rozšiřování zemí, ve kterých je možné platit za pomocí Apple Pay. Rozšiřovacích vln bylo v loňském roce několik a letos už máme nějaké také za sebou. Nyní se objevily nové informace o tom, že bude služba Apple Pay spuštěna v dalších třech evropských zemích s tím, že v jednom případě jde o našeho přímého souseda. O České republice se v tomto kontextu bohužel nehovoří a zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se Apple Pay letos dočkali také.

Informace padla během konferenčního hovoru s akcionáři, během kterého Apple zveřejnil ekonomické výsledky za uplynulý kvartál. V souvislosti s čím dál tím větší popularitou Apple Pay zde padla informace, že se v průběhu roku služba rozšíří do Polska, Norska a na Ukrajinu. Tim Cook nebyl nijak konkrétní, spuštění se prý uživatelé dočkají ‚v několika následujících měsících‘. V našem případě můžeme celou situaci sledovat jen s povzdechem. Pokud by se o spuštění služby v ČR uvažovalo (nebo dokonce jednalo), pravděpodobně by se o nás Tim Cook zmínil také. Je tedy čím dál tím méně pravděpodobné, že se implementace Apple Pay v České republice letos dočkáme.

Placení pomocí Apple Pay je čím dál tím více populární. Meziročně se počet provedených plateb zvýšil o dvojnásobek a objem transakcí více než ztrojnásobil. Celému platebnímu ekosystému pomáhá například integrace do platebních terminálů veřejné hromadné dopravy ve světových metropolích apod.

Zdroj: Macrumors