Zavřít reklamu

Jestliže se řadíte mezi fanoušky Applu a zajímáte se o nejrůznější novinky, tak pravděpodobně taky víte, kdo je to takzvaný Mr. White. Jedná se o leakera, ale především jde o sběratele nejrůznějších prototypů, přičemž o některých z nich jsme v minulosti již psali. Mr. White na svém Twitteru aktuálně sdílel další zajímavý prototyp keramických Apple Watch Series 5 v černém provedení. A zajímavé je to z toho důvodu, že takováto varianta se ve skutečnosti nikdy neprodávala.

Připomeňte si, jak Apple nyní v červnu prezentoval chystaný systém watchOS 8:

Keramické chytré hodinky Apple Watch Series 5 byly k dostání pouze v bílém provedení, které Apple prezentoval jakožto high-end neboli prémiovější. U nás, v České republice ani na Slovensku, se ale tato edice nikdy neprodávala. Gigant z Cupertina každopádně keramiku značně vyzdvihoval. Podle jeho slov se jedná o silnou, lehkou, odolnou vůči škrábancům a čtyřikrát tvrdší nežli nerezovou ocel variantu, která se navíc může pyšnit perleťově lesklým povrchem. Na přiloženém snímku si můžete povšimnout, že z hlediska barvy tohle provedení připomíná Apple Watch z nerezové oceli ve vesmírně šedé barvě, které jsou u nás taktéž nedostupné.

Apple Watch Series 5 Ceramic Edition Black

Aktuálně se mezi jablíčkáři spekuluje nad důvodem, proč se tento model nikdy nedostal na pulty prodejců. Jako nejracionálnější řešení se zdá právě podobnost se zmiňovanými, vesmírně šedými Apple Watch z nerezové oceli. V takovém případě by se totiž do nabídky dostaly dva nesmírně podobné produkty, které by sice vypadala téměř stejně, každopádně stále by se odlišovaly použitým materiálem. Apple poprvé vsadil na keramické Apple Watch u Series 2 a o rok později u Series 3. Series 4 se této varianty pak nedočkaly, což se opět změnilo se Series 5. Ty přišly ve zmiňovaném, bílém provedení. Aktuální Series 6 ale opět v této edici dostupné nejsou.

.