Zavřít reklamu

Známe nový iPhone – jmenuje se iPhone 4S a je na chlup podobný předchozí verzi. Alespoň co se zevnějšku týče. To jsou ty nejzásadnější poznatky z dnešní “Let’s talk iPhone” keynote, kterou celý týden provázela obrovská očekávání. Nakonec se nebude čemu divit, když bude v uživatelských řadách panovat zklamání…

Všichni totiž věřili, že Tim Cook, nový výkonný ředitel Applu, spolu se svými kolegy opět světu ukáže něco nového, svým způsobem revolučního. Jenže nic takového nakonec během stominutové přednášky v Town Hall neproběhlo. Přitom šlo o tu stejnou místnost, kde byl například představen vůbec první iPod.

Apple se obvykle vyžívá v různých číslech, srovnáních a grafech, a ani dnes tomu nebylo jinak. Dobrou třičtvrtěhodinu nás Tim Cook a další zásobili poměrně nudnými daty. Přesto si pojďme jejich slova zrekapitulovat.

Jako první přišly na řadu kamenné obchody. Apple jich během posledních měsíců vystavěl opravdu hodně, i na nich je vidět velký rozmah kalifornské společnosti. Jako důkaz byly zmíněny nové Apple Story v Hong Kongu a Šanghaji. Druhý jmenovaný navštívilo jen během prvního víkendu neuvěřitelných 100 tisíc návštěvníků. V takovém Los Angeles na stejný počet čekali měsíc. Aktuálně je v 11 zemích světa rozmístěno 357 kamenných obchodů s logem nakousnutého jablka. A mnoho dalších přichází…

Pak si vzal Tim Cook na paškál operační systém OS X Lion. Informoval, že staženo již bylo šest milionů kopií a že si Lion za pouhé dva týdny získal 10 procent trhu. Pro srovnání uvedl Windows 7, kterým stejným počin trval týdnů dvacet. Nezmínit se nemohly také MacBooky Air, které jsou nejprodávanějšími notebooky v USA, stejně jako iMacy ve své třídě. Apple aktuálně ve Spojených státech na trhu počítačů okupuje 23 procent.

Zmiňovali se všechny segmenty Applu, takže došlo i na iPody. Ten je nadále hudebním přehrávačem číslo jedna, pokrývá 78 procent trhu. Celkem bylo prodáno přes 300 milionů iPodů. A další srovnání – Sony trvalo dobrých 30 let, než zvládlo prodat 220 tisíc Walkmanů.

O iPhonu se mluvilo zase jako o telefonu, s nímž jsou zákazníci nejvíce spokojeni. Padlo také zajímavé číslo, že iPhone má 5 procent na celém mobilním trhu, kam se ovšem počítají i hloupé telefony, kterých je stále mnohem větší část než smartphonů.

U iPadu byla zopakována jeho výsadní pozice na poli tabletů. Ačkoliv se konkurence neustále snaží přijít se schopným soupeřem, tři čtvrtiny všech prodaných tabletů jsou iPady.

iOS 5 – dočkáme se 12. října

Po nepříliš záživných číslech Tima Cooka vyběhl na pódium Scot Forstall, který má na starost divizi iOS. I on ovšem začal “matematikou”. Tu nicméně přeskočme, protože šlo o známá čísla, a zaměřme se na první novinku – aplikaci Cards. Ta umožní vytvářet všemožná blahopřání, které bude tisknout sám Apple a následně je i rozesílat – po USA za 2,99 dolarů (asi 56 korun), do zahraničí za 4,99 dolarů (asi 94 korun). Možné tak bude posílat blahopřání i do České republiky.

Kdo čekal na další novinky, byl vzápětí, alespoň na okamžik, zklamán. Forstall totiž začal rekapitulovat, co je nového v iOS 5. Z více než 200 nových funkcí vybral těch 10 nejzásadnějších – nový systém notifikací, iMessage, Reminders, integrace Twitteru, Newsstand, vylepšený fotoaparát, vylepšené GameCenter a Safari, novinky v Mailu a možnost bezdrátového updatu.

To vše jsme již znali, důležitou zprávou bylo, že iOS 5 vyjde 12. října.

iCloud – jediná novinka

Slova se poté před publikem ujal Eddy Cue a jal se rekapitulovat, jak funguje nová služba iCloud. Nejzásadnější zprávou opět byla dostupnost, také iCloud bude spuštěn 12. října. Jen rychle zopakujme, že pomocí iCloud bude možné jednoduše mezi zařízeními sdílet hudbu, fotografie, kontakty, kalendáře, dokumenty a další.

iCloud bude zdarma pro uživatele iOS 5 a OS X Lion, přičemž pro začátek každý dostane k dispozici 5 GB úložného prostoru. Kdo bude chtít, může si přikoupit další.

Je tu ovšem jedna novinka, kterou jsme dosud neznali. Funkce Find My Friends umožní sdílet polohu se svými přáteli. Na mapě tedy uvidíte všechny přátele v okolí. Aby vše fungovalo, musí být přátelé navzájem autorizováni. Na závěr byla zmíněna rovněž služba iTunes Match, která bude za 24,99 dolarů ročně dostupná, prozatím jen pro Američany, na konci října.

Levnější iPody novinkami neoplývají

Když se před plátnem objevil Phill Schiller, bylo jasné, že bude mluvit o iPodech. Začal iPodem nano, u něhož jsou nejzásadnější novinkou nové skiny pro hodiny. Jelikož se iPod nano používá jako klasické hodinky, Apple uznal za vhodné, že uživatelům nabídne nosit na rukou i jiné typy hodinek. Nechybí tak ani skin s Mickey Mousem. Co se týče ceny, je nové nano nejlevnějším vůbec – za 16 GB variantu si v Cupertinu účtují 149 dolarů, za 8 GB 129 dolarů.

Podobně “zásadní” novinky se dočkal i iPod touch, nejpopulárnější herní zařízení. K dispozici bude nově bílá verze. Cenová politika je následující: 8 GB za 199 dolarů, 32 GB za 299 dolarů, 64 GB za 399 dolarů.

Všechny nové varianty iPodů nano a touch budou v prodeji od 12. října.

iPhone 4S – telefon, na který se čekalo 16 měsíců

Od Phila Schillera se toho v tu chvíli čekalo opravdu hodně. Činovník Applu příliš dlouho neotálel a okamžitě vybalil karty na stůl – představil napůl starý a napůl nový iPhone 4S. Přesně tak bych nejnovější jablečný telefon charakterizoval. Zevnějšek iPhonu 4S je totiž totožný s jeho předchůdcem, výrazně se liší jen uvnitř.

Nový iPhone 4S má stejně jako iPad 2 nový A5 čip, díky němuž by měl být až dvakrát rychlejší než iPhone 4. Až sedmkrát rychlejší pak bude v grafice. Apple pak tato vylepšení okamžitě demonstroval na připravoné hře Infinity Blade II.

Lepší bude mít iPhone 4S výdrž na baterii. Zvládne 8 hodin hovoru přes 3G, 6 hodin surfování (9 přes WiFi), 10 hodin přehrávání videa a 40 hodin přehrávání hudby.

Nově bude iPhone 4S inteligentně přepínat mezi dvěma anténami pro příjem a odesílání signálu, což zajistí až dvakrát rychlejší stahování na 3G sítích (rychlost až 14,4 Mb/s oproti 7,2 Mb/s u iPhonu 4).

Také se již nebudou prodávat dvě různé verze telefonu, iPhone 4S bude podporvat GSM i CDMA sítě.

Chloubou nového jablečného telefonu bude uričtě fotoaparát, který bude mít 8 megapixelů a rozlišení 3262 x 2448. CSOS senzor se zadním osvětlením zajistí o 73 % více světla, pět nových čoček zase o 30 % více ostrosti. Nově bude fotoaparát umět detekovat obličeje a automaticky vyvažovat bílou barvu. Rovněž bude rychlejší – první fotku pořídí za 1,1 sekundy, další za 0,5 sekundy. Na trhu v tomto ohledu nenachází konkurenci. Nahrávat bude video v 1080p, nechybí stabilizátor obrazu a redukce šumu.

iPhone 4S podporuje AirPlay mirroring stejně jako iPad 2.

Konečně se také ukázalo, proč Apple před časem koupil společnost Siri. Její práce se nyní objevuje v novém a propracovanějším ovládání hlasem. Pomocí asistenta, pojmenovaném Siri, bude možné udávat svému telefonu příkazy hlasem. Můžete se zeptat, jaké je počasí, jaký je aktuální stav na burze. Hlasem půjde rovněž nastavit budík, vložit schůzky do kalendáře, poslat zprávu a v neposlední řadě také diktovat text, který bude rovnou přepisován do textové podoby.

Háček to má pro nás jediný – prozatím bude Siri ve fázi beta a jen ve třech jazycích: angličtině, francouštině a němčině. Můžeme jen doufat, že se časem dočkáme češtiny. Siri bude nicméně exkluzivně pro iPhone 4S.

iPhone 4S bude opět dostupný v bílé a černé verzi. Při dvouletém úpisu operátorovi získáte 16 GB verzi za 199 dolarů, 32 GB verzi za 299 dolarů a 64 GB verzi za 399 dolarů. V nabídce nadále zůstanou i starší verze, cena osmigigového iPhonu 4 klesne na 99 dolarů, stejně “veliký” iPhone 3GS bude dokonce zdarma, samozřejmě s úpisem.

Předobjednávky na iPhone 4S přijímá Apple od pátku 7 října. V prodeji bude iPhone 4S od 14. října. Ve 22 zemích, včetně České republiky, pak od 28. října. Do konce roku ho chce Apple začít prodávat v dalších 70 zemích, celkově u více než 100 operátorů. Jedná se o nejrychlejší vydání iPhonu vůbec.

Oficiální video představující iPhone 4S:

Oficiální video představující Siri:

Pokud si chcete prohlédnout videozáznam z celé keynote, je k dispozici na webu Apple.com.

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Já jsem naopak velice potěšen, design iPhone 4 je dle mého názoru dokonalý navíc nyní s výkonem iPadu 2… pokud mi to vyjde update rozhodně nevynechám.

  Tak pánové z Applu mě docela zklamali. Já bych se styděl tohle po takový době odprezentovat podle jejich slov jako „brand new“.

  Ja myslim, ze jediny, kdo koho zklamal, jste byl vy sam. Pod vlivem vselijakych rumoru jste ziskal dojem, ze Apple predstavu neco uzasneho. Nevycitam vam to, sam jsemmel podobny pocit, ale cosi to naznacuje – Apple nema kontrolu nad zvestmi a jak se ukazuje, zacina to spise skodit…

  no tak já vidím jedinou změnu k lepšímu v tom foťáku… takhle rychlé přenosy přes novou anténu jsou nám v ČR k ničemu, hry typu Infinity Blade, BackStab a další vypadají skvěle už teď a detaily na malém mobilním displayi stejně těžko poznáte, jestli se aplikace načte o nějakou sekundu dřív mi v životě nebrání ;). Můj iPhone 4 může zůstat v klidu, ještě minimálně rok si ho budu hýčkat… chtěl jsem teď kupovat nový obal, ze kterého bych ho nemusel vytahovat, ale čekal jsem na nový iPhone zda neprovedu upgrade a ne ne… nový obal mu (si) dopřeju. No ještě jako plus i Siri Assistant, líbí se mi.

  Neveril jsem tomu, ze bude neco vic nez 4s. Jeste pred pul rokem apple tvrdil ze 4 se tak povedla a ma takovy uspech ze 5 neplanuji a jak uz zaznelo, co po hw strance by se melo zmenit? Krome cpu, pamerti a fotaku (coz zmenili) me jeste napada NFC, novej vzhled a vetsi displej coz neni moc a jak vsichni vime, apple si rad potrpi na Boom a to by s timhle moc neudelal a jenom by zkomplikoval psani aplikaci. Mnohem vetsi bomba jsou novinky v ios, hlavne kolem cloudu, coz nikdo jiny takovym zpusobem jako apple do os neintegroval. Takze jednoduse, jedna zasadni novinka je ios 5 a druha bude iphon 5 ale az to bude fakt zasadni…

  Jsem rád že si iPhone ponechal svojí tvář a nežene se slepě za změnama jako ostatní chrliči mobilů a je pěkně nadupanej už se naněj těším 

  Mě to připadá jako hodně dobrý upgrade. Vyšší výkon, skvělý foťák a pokud bude Siri skutečně fungovat, tak je to něco, co tady ještě nebylo.

  Změnu vzhledu ani zvětšení displeje opravdu nepotřebuji.

  Tohodle iPhona už si asi vážně koupím…

  Já si myslím, že apple nemá potřebu moc měnit, IP4 se prodává výborně, a kdo s IP4 odolá 2-7x rychlejší 4S se SIRI? Ke konkurenci se moc Applistů nepodívá a Apple má tak čas dopracovat IP5, až konkurence začne s něčím, co konečně bude Iphonu šlapat na paty. Mimo to iCloud, foťák, apod. určtě stojí za to. Já do něj určitě půjdu, Měl jsem 3Gs, teď 4 a 4S si rozhodně nenechám ujít.

  ja nevim ale me teda prijde ze „po takovy dobe“ apple opet predvedl neco s cim si bude konkurence nejakou dobu lamat hlavicky … a uprimne vzdyt si vemte telefony od HTC ty si prakticky taky nechavaj skoro stejnej styl tela … jo jasne jednou udelaj nejakou krivku jinak aby to vypadalo jako jinej telefon ale jinak ten tvar tela je dost podobnej a to z jednoduchyho duvodu a to ze se jim to osvedcilo a stejne tak apple ja si myslim ze tenhle design je vazne povedenej a ani se jim nedivim ze nespechaj s novym (:

  Spíš mě to příjde, že iPhone 4S vydali „jen“ jako release candidate, neboť má jít do provozu iCloud, ale ten není řádně otestován uživatelskou masou. V momentě, kdy vychytají většinu mušek, co bude trápit iCloud, tak vydají iPhone5 s novým designem a jistě s novými featurami, které budou „awesone“ či „cool“.

  No tak ceny starších modelů iPhonů vypadají fakt náramně, bohužel platí pro USA a ne pro českou zemičku, kde je to samej zloděj operátor co účtuje mrtvým, jménem svého nespokojeného zákazníka ruší jeho nové smlouvy u jiného operátora…atd.

  Je to tu samý ksindl, ale co už, na tyto jsme malí páni a tak aspoň pořváváme na netu…

  Asi bude v clanku preklep! Vydrz telefonu bude nizsia ako ma IP4. S baterkou sa nerobilo nic. Len pribudol lepsi procak tym padom bude viacej zrat z baterky :) Opravte si clanok.

  Ocekaval jsem, ze bude telefon tenci. Takze dle meho nazoru timto Apple pouze vyrovnal krok s Galaxy S II, ktery je dnes, dle meho nazoru, minimalne stejne dobry, ne-li o malicko lepsi nez iPhone. Apple urcite vitezi v integraci se svymi sluzbami a zarizenimi a spise toto muze byt pro me klicove kriterium zda Galaxy nebo iPhone.

  Zklamani a zase jen zklamani.

  Vlastne nic noveho

  Stejne jako škodovka, kdyz vydala octavii tour-uplne obycejna oktavka, ale zluta a zlute vnitrky textilnich sedadel a k tomu kryty na mlhovky

  Jen blazen by sel do ip4s, kdyz ma ip4

  Nezbyva, nez se tesit na ios5

  Vypadá to, že tu asi budu jediný, koho nechává funkce Siri úplně chladným. Například hlasové vytáčení má řada mobilů už řadu let a přesto neznám jediného člověka, který by to používal. Co se týče ovládání mobilu, osobně preferuju jakousi intimitu tichého ovládání a rozhodně mu jakékoliv pokyny nehodlám vydávat hlasově. Tuhle funkci zkrátka asi nevyužiju.

  Co se týče designu – hodně se tu toho navykládalo o nové podobě, někdo se těšil, někdo to zavrhoval. Já jsem spíš doufal v něco novějšího. Proč? Například protože design iPhonu 3G(S) se mi zdál lepší a telefon lépe seděl v ruce. iPhone 4 mi pak díky hranatému provedení více klouzal v ruce. Co se týče displeje, přál bych si počet pixelů jako má iPad – trošku iPadu závidím jeho aplikace a jejich verze pro iPhone mi pak přijdou trošku ochuzené. Při zachování jemnosti displeje ve stylu retina by fyzicky nešlo o až tak výrazné fyzické zvětšení a mohlo by být ku prospěchu věci. A pak nějaké to ztenčení telefonu by také přišlo vhod, sám ho nosím tak často, že bych to ocenil.

  Nakolik bude významný rozdíl v optice kamery, to ukáže až zkušenost z používání. Doufám, že bude stát za to. Rychlejší procesor a grafika určitě potěší. I když radši bych měl samotný iPhone rychlejší 7x a grafiku klidně jen 2x. :-)

  Takže když to shrnu – nejsem nadšený. Nejspíš do 4S půjdu, rád si dopřeju zase o něco svižnější přístroj, ale naprosto chápu ty, kteří zůstanou u iPhonu 4 – budou mít nový iOS 5, iCloud a to ostatní za to až tak nestojí.

  „Co se týče displeje, přál bych si počet pixelů jako má iPad – trošku iPadu závidím jeho aplikace a jejich verze pro iPhone mi pak přijdou trošku ochuzené. “

  Toto jsem jaksi nepochopil. Jak s tim souvisi pocet pixelu? (ktery je mimochodem temer stejny, rozdil dela hlavne odlisny pomer stran).

  JA JSEM UZIVATEL OBOU ZARIZENI!

  A nevidim jediny duvod, proc by telefon, uz z principu male zarizeni, mel mit pomer stran 4:3. Nechape, ze sirka zarizeni, ktere drzite v ruce, je jaksi omezena?

  Mimochodem, ta tva veta porad nedava smysl:

  „Co se týče displeje, přál bych si počet pixelů jako má iPad „

  Ses mimoň.

  „„Co se týče displeje, přál bych si počet pixelů jako má iPad “
  „Pocet pixelu a pomer stran spolu souvisi. “

  Takze si prejes, aby IP mel 786432 pixelu misto 614400? A co tim jako vyresis, krome vetsi hustoty? Absolutne nic.

  Nechces NAHODOU JINY POMER STRAN?

  A i kdyby byl pomer stran 4:3, jako ma ipad, porad si myslis, ze pak budes moci pouzivat aplikace ve vzhledu jkao na ipadu? Ne, nebudes. Nejde o pocet pixelu, ani o pocet stran, ale o fyzickou velikost zarizeni.

  Chapes? Ne? Nevadi, idiotovi to nema smysl dale vysvetlovat.

  „Zvládne 8 hodin hovoru přes 3G, 6 hodin surfování (9 přes WiFi), 10 hodin přehrávání videa a 40 hodin přehrávání hudby.“

  To jsou temer stejne hodnoty jako u predchoziho IP4:

  „7 hodin 3G hovoru, 6 (3G) nebo 10 (Wi-fi) hodin užívání internetu, 10 hodin přehrávání videa a až 40 hodin poslechu hudby“

  Já jsem celkem spokojenej. Po těch letech co porád držím se 3G už opravdu potřebuje obměnu a bál jsem se že bude nějaká 5 s větším displayem a větší celkově co opravdu nechci. Nějako nechápu ty lidi co chtěj větší iPhony a zároveň menší iPady :D

  Ani se nedivim, ze se kazdy majitelum neceho od Apple posmiva a nazyva je ovcemi. Apple predstavi neco, co je preslapovani na miste a ….. Ovce jsou spokojeny, dokonce nadseny. 8 Mpix fotak – smesny. Za tim kouskem pruhlednyho plastu muze byt 50 Mpix a porad to bude na houby. Procesor? Na smysluplny hrani her to ma pidi displej a jestli se to nacte o vterinu rychleji mi koule nerve. Stejne jako podpora vsech pasem. Za jediny klad povazuji verzi 64 GB. Zapomel jsem na neco? Asi ne. S touhle novinkou po vice jak roce, at se jde Apple bodnout. Pindy jak je to dokonaly, ze neni co zlepsovat, jsou jen medy pro bezmozky.

  Jsem za tohle ohlášení rád, Apple totiž stále jede tu svou a nemá potřebu chrlit jeden model za druhým. Teď vyjde iOS5, takže vydávat k tomu úplně odlišný hardware (display…) by přidělalo práci jak jim, tak hlavně vývojářům aplikací. Takhle vydali upgrade, který vychází ze specifikací iPad 2, takže se může vesele jet dál. V další iteraci iOS už odstřihnou 3GS a směle můžou vydat iPhone 5 s úplně oslišnou speckou, ale zároveň zachovají stejný počet různého HW, což bude pro vývojáře lepší. Osobně mi obměny cyklus „ob“ jednu generaci vyhovuje, mám iPad 1 a nemám potřebu updatovat, iPhone 4 taky nebudu měnit za S. I když ten upgrade foťáku se nezdá, ale je to docela podstatný (z mého pohledu), protože Galaxy S2 fotí o něco opticky lépe než iPhone 4.

  Ja si zase velice dobre vzpominam na udiv nad predstavenim te divne veci „iPad“ kdysi pred lety .. pak spousta tech komentaru jako ze „co to je“ , „to si fakt nekoupim“ atd. No a podivejte se jak se davy tech co se jim prezentacka iPadu nelibila mylili. Pecka to byla .. Tohle je inovovany phone a ne zrovna malo .. Nebyt ve sra a ckach a klestich zdejsich operatoru a cen tak mam vzdy nej verzi a tahle by me nezklamala, vic vydrzi rychleji pojede a vse co predtavili OK .. proste se smlouvou nejaky 200 babek.nebo 300 s horsi smlouvou .. vysmech byli by rozebrane do jedineho kusu .. Tady v bananu kde za to se smlouvou ktera sama o sobe bude dosahovat minimalniho plneni na urovni 10% prumerneho cisteho prijmu republiky !! za to budou chtit 800 USD .. Takze tady tak caste vymeny telefonu jsou trosku slozitejsi .. ale v US bych menil jedna dve :-)

  iPhone 4S je úžasný a to jsem ho ještě nedržel v ruce. Má spoustu nových a lepších věcí, než předchozí generace, ale všichni jsme čekali mnohem! víc. Hlavní problém bude asi v designu – vypadá jako ten předchozí. To neznamená, že by design iPhone 4 byl špatný, ale lidi jen očekávali něco jiného.

  Mně tedy apple nezklamal, nechápu, proč je většina lidí zklamaných,
  1. Větší displej: Prosím Vás na co ?? Ty dřívější fotky jak by mohl vypadat nový iPhone se mi vůbec nelíbili a bylo by to i nepraktické
  2. 2 typy iPhone: Na co ?? Značka apple je o luxusu(čili i o ceně) a ne o tom, že si jejich výrobek koupí každej
  3. Siri: podle mě je siri výborná věc i v angličtině pokud tedy anglicky umíte (já např. mám vše na svém izařízení v angličtině) a proč není siri na iPhone 4 ?? Zaprvé by apple neprodal ani jeden iP4S a zadruhé možná by to také nemusel iP4 stíhat

  „2. 2 typy iPhone: Na co ?? Značka apple je o luxusu(čili i o ceně) a ne o tom, že si jejich výrobek koupí každej“

  Dobry vtip. Podivej se nekdy mimo CR…

  Můj názor je ten, že Apple 4 je úžasný mobil. Nechápu proč někdo brečí, že Apple po 16 měsících vydal úplně stejný mobil co se týče vzhledu. Vnitřek je úplně jiný, ještě úžasnější, než u 4ky a už ta je úžasná. Větší displej? Na co? U mobilu už tak je to parádní displej a pokud chce někdo větší, ať si pořídí iPad. Já jsem naopak rád, že iPhone má úplně stejný vzhled, protože se mi nejvíc líbí a jsem rád, že Apple “neplká“ na trh jeden umělohmotný šmejd za druhým jako tomu je u jiných výrobců.

  Vetsimu displeji jsem take nikdy neveril , zkuste si vzit do ruky HTC Desire HD s vetsi obrazovkou a uvidite ze iphone to mit jen tak nebude .. neni to uplne jasny krok ku předu je to krok kamsi do neznama na mobil je to uz moc velke :-)

  Dnes neni rok 2009 a iPhone uz neni tak daleko pred konkurenci jak byl a ted po roce a pul to chtelo pecku, ne jen povinnou evoluci.nebo snad nekdo cekal horsi vnitrnosti?
  kde je lepsi vydrz, mensi vaha, lepsi material nez sklo..(boha jeho).
  Co tam delali rok a pul, to mohli vydat v cervnu a betu Siri ted v rijnu a vyslo by to na stejno.

  Aktuálně používám současně iPhone 4 – osobní telefon, Galaxy S2 – pracovní telefon, až teď oceňuju co se pohodlí týče velikost iPhonu. Mám celkem malé ruce a prostě S2 už je moc velký a stahování Android roletky je dost nepohodlné. Takže já nejsem rozhodně zastáncem většího displaye z hlediska ergonomie.

  Ja jsem take spokojeny. Design iphonu 4 se mi stale velice libi a komplet nove vnitrnosti vcetne 64GB uloziste je podle me docela bomba. Nechapu, ze i jablickar se nechal unest nejakou virtualni bublinou jmenem iphone 5. Podle me jde o logicky krok a jsem naprosto spokojen a uz se na 4S tesim.

  presne tak,
  ja mam napriklad 3GS a toto bude pre mna uzasny skok, ja som bol napriklad nespokojny s iPhone 4 lebo som si nevedel predstavit, cim je 4 lepsia od 3GS, jedoducho som bol s tymto mobilom absolutne spokojny…
  lenze v poslednej dobe prichadzam na to, ze sviznost uz nie je to co byvala a home bottom reaguje zle
  jedine co dufam, ze spravia jailbreak coskoro, pretoze napr sbsettings mi bude chybat, ale vyzera to tak, ze s pomocou Siri si zapnem wifi alebo 3G tiez dost rychlo…

  Pokud vam blbne home button, doporucuji ho prekalibrovat. Dela se to tak, ze pustite nejakou app – treba pocasi. Potom drzite tlacitnko „uspat“, dokud se neobjevi soupaci lista na vypinani telefonu. A v ten moment stisknout a drzet tlacitko HOME, dokud vas to nehodi zpet na home screen. A to je vse. Funguje to skvele a doporucuju to delat tak jednou za 2-3 mesice :-)

  Díky za tip! Proč to nikde nepíšou?! :-D

  Jinak co se týče uvedení 4S, nečekal jsem nový model. Bylo by to k akorát k nasrání vlastníků stavajícího 4kového iPhonu. A taky nový model by si zasloužil nějáký ten wow efekt. Který by se pouze s novým designem a Siri podle mě nedostavil. Musí to být přece něco více!

  Já se ve všech těch komentářích prostě nevyznám. Můj pocit? Nechci být prorokem, ale nemůže být náhodou hlasové ovládání stejným převratem jako dotykový displej? Mě to tak připadá. Dál už může jít jen o rozšíření této technologie na všechny funkce telefonu. To, že je v angličtině mě osobně vůbec nevadí.
  Další, pro mě skvělou novinkou je systém připomínek na základě změny polohy. Kalendář a úkolovník mám přecpaný záznamy, které nezávisí na čase, ale na tom, kde právě jsem. Samozřejmě pokud má někdo v kalendáři pět věcí, tak ho to asi moc nenadchne, ale já se těším.

  Ten ukolovnik je skvelej, ale na tech ukolech, ktery se ridej zmenou polohy mi vadi jedna vec. A to, ze adresu muzete vybrat jen z tel. seznamu… coz je dost na prd, kdyz ji tam nemam ulozenou. Idealne by tam mela byt moznost zobrazeni mapy a klasicky, primo prstem oznacit polohu rucne. Tak snad v pristim firmware :-)

  Já se těším na iOS5, ale poté co nám Apple udělal minule ( uživatelům iPhone 3G ) s iOS4 tak to se mi pánové opravdu velice příčilo :D. Teď pořád žiju ve strachu, že jak naistaluju na iPhone 4 iOS5, že rychlost půjde dolů ( né tak razantně jako na iP3G s iOS4 ), vím že je to asi nepravděpodobné, ale Apple mě tímto způsobil jakousi psychickou újmu :D… naštěstí máme spoustu videí s betaverzemi, které fungují velice svižně. Jinak myslím si, že Siri na iPhone 4 není čistě z toho důvodu, aby se prodával iPhone 4S… problém v tom, že by to iP4 neutáhl bych asi neviděl… ( pokud se nebude historie opakovat :D ) Jak to vidíte vy ?.)

  Ja nejsem zklaman ani prekvapen. Vezmete si historii-
  iphone 2-naprosto revolucni telefon- byly polozeny zaklady uzivatelsky privetiveho mobilu nebo spise PC.
  3g a 3gs jenom hardware update, ale nic noveho. iP4 revolucni-retina display, luxusni design, tloustka jenom cca 9 mm. Logicky nyni hardware update. Zmena staci pozdeji. Podivejte se na ostatni-tupe zkopirovali iP a pridali vyssi vykon. Nevim, k cemu to nyni potrebuji.
  Vlastnost APPLE je predvest vyvazene zarizeni. Hardware byl jiz davno pred iPhonem, ale kdo chtel pouzivat otravnou tusku pro ovladani klaves, ovladani hlasem davno vymysleno, ale bylo to k nepouziti, uceni pro opravy( t9) davno na svete. Ale vse nepouzitelne, protoze to vyrobci neumeli vyhladit k dokonalosti a prodat to. To je hlavni na APPLE, nevymysli nic prevratneho, ale dokonale to dotvori, aby to bylo co nejvice privetive. Prave
  Na novem iP me zajima SIRI a budu verit, ze to APPLE
  Vyhladi k dokonalosti-to by byl naprosto revolucni system-tedy az to bude v CZ.
  Jedine, co mi chybi z HW je NFC, to je docela chyba.

  Děkuji za odpověď,ještě by se mi hodily nějaké informace ohledně závazku..A když telefon obědnám do ČR,přijde mi s Americkou verzí zásuvky že?

  Z US Store ti ho do ČR nepošlou, musíš objednávat na CZ Store. Nebo ho můžeš koupit u některého z operátorů.

  A když bych si zřídil v USA schránku přes http://www.zasilkovasluzba.com? To by mělo fungovat ne? Na stránkách apple jsem se proklikal až k adrese.Zvolil jsem operátora a proklikal se všemi jeho možnostmi na konci mi vyšlo 56$+cena Iphone.Měl bych dotaz jestli se těch 56 USD platí jednorázově a nebo každý měsíc

  S tim nemam zkusenosti, ale zato mam bohate zkusenosti s nekolika reklamacemi, takze uz i proto si kupuju takove veci u nas. Napr. naposledy jsem si kupoval novy MBA natrikrat – dvakrat neprezil prvni tyden. Ja vim, plati tu mezinarodni zaruka, ale…

  A to bys chtel platit za pausal v US, ktery nebudes vubec vyuzivat?

celý text

Čtěte více.