Zavřít reklamu

Společnost Apple představila v říjnu roku 2011 svůj iPhone 4S – drobný smartphone ze skla a hliníku s ostrými hranami, na kterém uživatelé mohli vůbec poprvé využívat hlasovou asistentku Siri. Ale ještě dříve, než došlo k jeho oficiálnímu představení, se o něm lidé dozvěděli z internetu, a to paradoxně díky samotnému Applu.

Tehdejší nejnovější betaverze aplikace iTunes tak trochu neplánovaně poodhalila nejen název připravovaného smartphonu, ale také to, že bude k dostání v černé a bílé barevné variantě. Příslušné informace se nacházely v kódu souboru Info.plist v betaverzi iTunes 10.5 pro jablečná mobilní zařízení. V příslušném souboru se objevily ikonky iPhonu 4S spolu s popisem černé a bílé barvy. Uživatelé se tedy ještě před oficiálním představením novinky dozvěděli, že se chystaný smartphone bude podobat iPhonu 4, a média již s předstihem informovala o tom, že by připravovaný iPhone 4S měl být vybaven 8MP fotoaparátem, 512MB RAM a procesorem A5. V době před vydáním nového iPhonu ještě většina uživatelů netušila, zda Apple přijde s iPhonem 5, nebo “jen” s vylepšenou verzí iPhonu 4, analytik Ming-Chi Kuo ale již tehdy předpovídal druhou variantu. Podle něj se mělo jednat o verzi iPhonu 4 minimálně s vylepšenou anténou. Chystaný iPhone s kódovým označením N94 měl podle tehdejších odhadů být na zadní straně opatřen sklem Gorilla Glass, spekulovalo se o přítomnosti asistentky Siri, kterou společnost Apple odkoupila v roce 2010.

Předčasné odhalení nemělo na výslednou popularitu iPhonu 4S žádný negativní vliv. Společnost Apple svou tehdejší novinku představila 4. října roku 2011. Jednalo se o poslední jablečný produkt, představený za života Steva Jobse. Uživatelé si mohli svůj nový smarpthone objednat od 7. října, na pulty obchodů se iPhone 4S dostal 14. října. Smartphone byl osazen procesorem Apple A5 a vybaven 8MP fotoaparátem se schopností natáčení 1080p videa. Běžel na něm operační systém iOS 5, nechyběla ani zmiňovaná hlasová asistentka Siri. Novinkou v iOS 5 byly aplikace iCloud a iMessage, uživatelé se dočkali také Oznamovacího centra, Připomínek a integrace Twitteru. iPhone 4S se ze strany uživatelů setkal s převážně pozitivním přijetím, recenzenti pak chválili zejména Siri, nový fotoaparát nebo výkon nového smartphonu. Po iPhonu 4S nastoupil v září roku 2012 iPhone 5, smartphone se oficiálně přestal prodávat v září roku 2014. Jak vzpomínáte na iPhone 4S?

 

.