Zavřít reklamu

V úterý 4. října byl představen nový iPhone, v pořadí se již jedná o pátou generaci jablečného telefonu. Tzv. „WOW“ efekt se nekoná, jedná se totiž jen o upgrade předchozího modelu. Ano, největší změny se odehrály uvnitř zařízení. Nuda. Pojďme se nejprv podívat na jednotlivé generace iPhonů a rozdíly mezi nimi ve stručných bodech. Třeba zjistíme, že iPhone 4S není vůbec žádný propadák.

iPhone – telefon, který vše změnil

 • procesor ARM 1178ZJ(F)-S @ 412 MHz
 • 128 MB DRAM
 • 4, 8 či 16GB pamět
 • TN-LCD, 480×320
 • Wi-Fi
 • GSM/GPRS/EDGE
 • 2 Mpx bez zaostřování

V původním iPhone OS 1.0 nebylo možné instalovat aplikace třetích stran. Jak jste telefon koupili, takový jste jej prostě měli. Jedinou možností úpravy systému bylo přeuspořádání třepajících se ikonek tažením prstu. WOW efekt pak způsobilo plynulé překlápění displeje, plynulé animace a rychlý systém bez prodlev.

iPhone 3G – revoluce v distribuci aplikací

 • nová kulatá plastová záda
 • GPS
 • UMTS/HSDPA

Další revoluce ve světě mobilních telefonů se objevila v iPhone OS 2.0 – App Store. Nový způsob distribuce aplikací nikdy nebyl tak snadný pro vývojáře i uživatele. Také přibyly další drobnosti jako podpora Microsoft Exchange či české QWERTY klávesnice (čeština ovšem chybí). Všimněte si, že oproti předchozímu modelu je změn opravdu minimum.

iPhone 3GS – prostě rychlejší 3Géčko

 • procesor ARM Cortec-A8 @ 600 MHz
 • 256 MB DRAM
 • 16 nebo 32GB paměť (později i 8GB)
 • HSDPA (7.2 Mbps)
 • 3 Mpx se zaostřováním
 • VGA video
 • kompas

Tak dlouho se ostatní smáli, až nakonec iPhone uměl MMS i kopírování a vkládání textu. Přibylo ovládání hlasem a lokalizace do mnoha jazyků včetně češtiny. Mimochodem s verzí software 3.1.3 končí podpora původního iPhone. Majitelé 3G opravdu nemají důvod ke koupi nového modelu.

iPhone 4 – prototyp z baru, který přeci nemůže být on

 • zbrusu nový design s vnější anténou
 • procesor Apple A4 @ 800 MHz
 • 512 MB DRAM
 • IPS-LCD, 960×640
 • HSUPA (5.8 Mbps)
 • CDMA verze
 • 5 Mpx se zaostřováním
 • 720p video
 • přední VGA kamerka

Jednoznačně iPhone 4 s iOS 4 byl největší pokrok od představení iPhonu v roce 2007. Retina displej, multitasking, složky, tapeta pod ikonkami, iBooks, FaceTime. Později také Game Center, AirPlay a osobní hotspot. Náročnost iOS 4 je již nad síly 3G, chybí například multitasking. Zde už je důvod pořídit si nový iPhone. Majitelé 3GS můžou zůstat poměrně v klidu, leda by prahli po Retina displeji či větším výkonu.

iPhone 4S – ukecaná čtverka

 • dvoujádrový procesor Apple A5 @ 1 GHz
 • zřejmě 1 GB DRAM
 • 16, 32 nebo 64GB paměť
 • GSM i CDMA verze v jednom přístroji
 • HSDPA (14.4 Mbps)
 • 8 Mpx se zaostřováním
 • 1080p video se stabilizací pomocí gyroskopu

Ve všech nových iPhonech 4S bude předinstalován iOS 5 – update iOS přes Wi-Fi, synchronizace s iTunes přes Wi-Fi, notifikační centrum, připomínky, integrace Twitteru, iMessages, kiosek, cards a… iCloud. O jablečném mraku jsem toho napsali mnoho, takže jen stručně – přenos souborů a dat napříč vašimi zařízeními, bezdrátová synchronizace a záloha zařízení.

Specialitou pro iPhone 4S je Siri, nová virtuální asistentka, o které jsme více napsali v tomto článku. Měla by být převratem v komunikaci mezi telefonem a člověkem. Zda je právě Siri tou první vlaštovkou, nikdo prozatím neví. Proto ji nechme alespoň několik měsíců, aby ukázala své schopnosti. Zatím však nejsme zvyklí mluvit k našim telefonům jako k dalším osobám, a proto bude velice zajímavé sledovat, jestli se právě se Siri toto změní.

Vylepšen byl samozřejmě také fotoaparát. Zvýšení počtu pixelů není žádné překvapení, 4S jich má zhruba osm miliónů. Pixely nejsou vše, což Apple to moc dobře ví  a zaměřil se tak i na samotný optický systém. Objektiv se nově skládá z pěti čoček, přičemž jeho světelnost dosahuje hodnoty f/2.4. Že vám toto číslo nic neříká? Většina mobilních telefonů používá objektiv se třemi až čtyřmi čočkami a světelností f/2.8. Rozdíl mezi f/2.4 a f/2.8 je, i když to tak na první pohled nevypadá, obrovský. Na snímač iPhonu 4S totiž dopade o 50 % více světla než například na snímač umístěný v iPhonu 4. Pětičočkový objektiv má údajně také zvýšit ostrost snímků, a to až o 30 %. Aby toho nebylo málo, iPhone 4S umí natáčet video ve FullHD rozlišení, které bude automaticky stabilizováno za pomoci gyroskopu. Také se těšíte už na první recenze a ukázková videa?

Majitelé předchozího modelu – iPhone 4 – mohou být spokojeni. Jejich telefon má stále velký výkon a nic je nenutí utrácet po roce peníze za nový telefon. Uživatelé 3GS by o koupi samozřejmě uvažovat mohli, záleží na preferencích. iOS 5 běží na 3GS totiž slušně a ještě rok můžou tito mobilní staříci bez problému sloužit.

Zklamání? Ne.

Co se týče vnitřností nového 4S, nelze mu nic vytknout. Splňuje přesně parametry dnešního moderního špičkového smartphone. Ano, design zůstal stejný. Pořád ale nemůžu přijít na to, v čem by tkvěl přínos kompletně přepracovaného vzhledu? Vždyť i 3G a 3GS jsou ze vnějšku na chlup totožná zařízení. Zřejmě lidé (zbytečně) podlehli zprávám o zcela přepracovaném vzhledu na základě silikonových pouzder. Po zjištění rozměrů těchto pouzder jsem byl doslova zděšen. “Přeci nemůže Apple vypustit do světa takové pádlo?!”, znělo mi hlavou. Opravdu jsem byl k těmto zvěstem poměrně skeptický. Čím víc se blížil 4. říjen, tím více bylo zřejmé, že bude představen jediný model s designem iPhonu 4. Nebo se snad jedná jen o psychiku? Měl by tento model jinou prvotní odezvu, kdyby se jmenoval iPhone 5?

Mnoho lidí by si přálo větší displej. Všechny modely iPhonů jej mají přesně o úhlopříčce 3,5”. Konkurenti do svých smartphonů montují displeje s obřími uhlopříčkami v rozmezí 4–5”, což lze do jisté míry pochopit. Na prohlížení webu, multimediální obsah či hry se větší displej hodí. Jenže, Apple vyrábí pouze jediný model telefonu, který tak musí vyhovovat co největšímu procentu potenciálních uživatelů. 3.5” je takový rozumný kompromis mezi velikostí a ergonomií, kdežto 4” a větší displeje už s ergonomií mají pro “středně velké ruce” společného velmi málo.

Proto, prosím, pište do komentářů sem pod článek či na sociálních sítích, co jste od nového iPhone očekávali a proč, a zda jste s 4S spokojeni. Případně napište co vás zklamalo a proč.

UX Designer • Hruška nebo Jablko, asi je mi obojí souzeno

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Já jsem naopak rád za stejný design. Nemusím kupovat nový držák do auta. A bude víc příslušenství, které by musel člověk vyměnit, pokud by se změnily rozměry, jak všichni prorokovali. A větší přístroj… I když nemám zrovna dětskou dlaň a krátký prsty, přijde mi tahle velikost akorát.

  Dle mého názoru je iP4S logický krok. iP4 má skvělý design který není nutné tak rychle měnit. Největší změnou je očividně Siri. Jistě, hlasové ovládání není žádná novinka, ale jde o to jak se to podá a jak dobře to funguje. A apple to umí podat opravdu dobře a jsem si jistý že spousta američanů tuto funkci začne používat.
  Pro mě je největší novinkou iOS5. Už se nemůžu dočkat až ho stáhnu do mojí iP4.

  jenom taková otázečka:D psal jste že nemusíte kupovat stojan do auta, to znamená že si nejspíš chcete koupit tu 4S, já sháním co nejlíp iPhona 4 máte v plánu ho prodávat a nebo si ho chcete nechat?:) Nemusíte mě hned kamenovat, jen sem zoufalej a hledám řešení…

  kup si levněji půl roku starý SGS II s lepší výdrží, lepším displejem, lepším procesorem, RAM, hlasovým ovládáním, vyhledáváním, ….. a nemusíš být zoufalej a budeš hlavně chytřejší :)

  Trochu bych zapolemizoval Zkoušel jsem telefony všech možných chytrých i hloupých operačních systémů (pracovně i soukromě). I když se Android posunul hodně dopředu, iOS je pro mně spolehlivě pracující a vykonávající to, co potřebuju. A to opravdu jen netelefonuju. RAMy neRAMy, velikost displeje, hlasový ovládání, počet jader a kdoví co ještě má SGS ve II lepší, větší, chytřejší a lesklejší. V tom to tak úplně není. iP už kvůli tomu používám přes 3 roky.
  Není to absolutně nic proti Andriodu, ale přeci jen se mi semtam stávalo, že jsem se dopracoval až k nutnosti vyndat baterii kvůli zaseklému systému nebo podobné drobnosti z různých nekopatibilit, které ale v některých okamžicích dost vadí.

  Zdravim, pokud nabidnete peknou cenu, prodam Vam iPhone 4 32GB black a pujdu do 4S ;) kdyztak piste na charles tecka vintner zavinac seznam tecka cz. Dekuji za nabidky :)

  caute :-) iP 4 je pěkny a 4S taky .. myslim že je to v pohodě že nevydali uplně neco peckovniho :-) to bude až pětka :-)

  nicméně.. charlesi, michale :-) lukasi .. pisnete mi na maila jestl ise chcete zbavit iP4 :-) rád bycj iP4 kupil :-) barva je mi jedno .. to je už na domluvě.. :-)

  mail : hefidlo gmail

  dik Radek

  Já mohu taky nabídnou KOMUKOLIV. 2 nové iPhone 4 16GB (mám černou a bílou). Záruka běží od příštího týdne, 2 roky u vodafone. (dnes jsem je objednal) Originál nerozbalený. Každý za 10 700,- .. Kdo má zájem tak na mail info@nfix.cz :)

  Plánuju, ale až za čas, přeci jen proč bych měnil, dokud systém nedrhne, Spíš jsem tím chtěl říct, že mi přijde jako plus a vstřícný přístup, zůstane li u dvou modelů stejný desingn. Nevím, jaký příslušenství si kdo kupuje k top telefonům, ale předpokládám, že ne univerzální obří potvory, aby obsáhly vše, ale přímo pro konkrétní model konstruované.

  Naprostý souhlas. Osobně vkládám největší naděje do Siri….

  proč sis nekoupil Androida….mohl jsi to mít už dávno…..jenže Google je trochu (asi 10x chytřejší), my nechceme mobil ovládat hlasem ;-)
  zvlášť ten paradox: „napíšu hlasem SMS? Jistě, mám iPhona za 20 tis a budu psát sms, proč volat, volání je drahý“ :-D

  Zadny vyrobce nema neco jako SIRI! To, ze google v androidu ano, je blabol. Google umi prevadet mluveny text do psane podoby, coz je na svetelne roky vzdaleno tomu, co umi siri…

  Tak tenhle clanek presne vyzaduje moje pocity. Proc zklamani and HW? Vzdyt nejvetsi zmeny opet prinasi iOS 5. Desil jsem se toho, ze by Apple podlehl modnimu trendu malych „tabletu“ s funkci volani :). Navic 4S se dal tak trochu ocekavat, jen si to vezmete: 2007: iPhone 2008: iP 3G 2009: iP 3GS 2010: iP 4 a logicky nyni iP4S. Takze dle vseho iP 5 bude pristi rok a mame se zrejme na co tesit :). A mimochodem iOS 5 se vazne povedl :)

  No pro mě to zklamání není – nic jsem nečekal. Přijde mi sprosté, že siri bude jen pro 4S, když by perfektně běželo na 4, ale to je styl applu. Co se týče designu tak 3G mělo lepší, prostě hranotost do ruky moc nesedí.

  Máte chybku v „rychlý systém bez odezev.“, asi tam mělo být „rychlý systém bez prodlev.“

  Za mně: Čekal jsem větší display (4″), menší hmotnost, zaoblená záda (IP4 řeže v ruce), zaoblený předek (IP4 řeže do ucha) a odolnejší materiál zad. Na straně druhé bych radši jen vylepšený 5Mpx čip a ne 8Mpx.

  4S si kouím i tak, už jen proto, že se nudím, ale představa toho, co bylo za IP5 považováno se mi zamlouvá více :-)

  Ja som hrozne rád, že nový iPhone si zachoval rovnaký dizajn a podla mna iPhone 4S neni sklamanie vôbec Apple ukázal, že pred konkurenciou je vždy o krok vpred. Najviac sa mi páči Siri je to niečo perfektné, čo vydlaždí cestu novej ere mobilných telefónov. Ale rozhodol som sa, že si iPhone 4S nekúpim, pretože Siri ešte nefunguje v Slovenskom jazyku a ani neviem či sa jej niekedy dočkáme, dúfam, že ano. iPhone 4 mi s prehladom stačí na všetko :)

  Ja som ocakaval dizajn podobny iPadu 2, predovsetkym, aby zadna strana bola z hlinika alebo z niecoho pevneho, co sa nerozbije pri prvom pade. To sklo sa mi vobec nepaci. Nechcem, aby po prvom pade vyzeral takto

  http://www.iphonefreak.com/wp-content/uploads/2010/07/4736046488_09e3e635e1_o.jpeg

  Mam 13 “ mbp a iPad 2, tak by k tomu perfektne pasoval iPhone s ciernym okrajom okolo displaya a bok aj zadna cast hlinikova. Takze cakam na iPhone 5.

  Skoda, ze sa nikde nepise o AppleCare+, co stoji 99 usd a rozsiruje zaruku na dva roky s poistenim proti padu. Za opravu po pade potom pytaju len 49 usd a plati to maximalne pre dve taketo opravy. Apple vyladil kurvitko do dokonalosti.

  Inak by mi vyhovoval.

  Fotoaparat nemusel byt 8megapixelovy, stacilo 5 megapixelov a vylepsit optiku. Podla fotiek foti horsie ako moj velmi stary ultrazoomovy olympus s 3 megapixlami.

  Přesně jak psal Pavel. Taky jsem tak nějak odhadoval že by to tak mohlo dopadnout. Naskýtá se tu však i možnost že v Applu věděli že už je něco hodně špatně a tak nový iPhone byl na počest Steva… iPhone 4(for)S(teve) neboli iPhone pro Steva. Ale to je jen můj pocit. Ze začátku po skončení ofi konference jsem však byl trochu zklamaný protože jediný můj zdroj informací byl ten večer Twitter a tam se netvářili všichni moc nadšeně. Na druhý den jsem si ale pustil konferenci v iTunes a opět jsem vrněl blahem. :-) a pro ty co řeže iP do rukou a uší… Kupte si bumper lépe se v něm drží a spíš nesjíždí než aby řezal. Ale to je jen můj subjektivní pocit. Hezký článek

  No, bumper může někomu toto vyřešit, ale pro hodně lidí je to stejná katastrofa, jako to dát do nevkusného pouzdra. Měl jsem ho, zkusil jsem to a dal urychleně pryč, sice by to vyřešilo řezání, ale v ruce to bylo zase už velké a nekomfortní a i materiál byl dost nepříjemný.

  Také bych ráda přispěla do diskuze. Možná pro někoho mohl být iPhone 4S zklamáním, ale já to tak opravdu nevidím. Jeho design se mi opravdu líbí a vlastně na co měnit design. Důležitější je, co je uvnitř ne? :) toť alespoň můj názor. Zřejmě někteří majitelé iPhone 4 budou zklamáni také pro to, jak jsem slyšela už z některých stran, že pokud bude mít někdo iPhone 4S a oni iPhone 4, tak není vidět rozdíl, že právě oni mají tu nejnovětjší technologickou vychytávku. Ale pro mě, ať si říká kdo chce, co chce. Stejně tak tu byl i 3G a 3GS. Také jsem měla iPhone 3GS a nesčetněkrát jsem slyšela: „Ty máš ten iPhone 3G?“. Na co ale větší displej? nerada bych v kapse nosila skoro „iPad“. Po shlédnutí keynote znovu a znovu jsem usoudila, že svůj „starý“ iPhone rozhodně za 4S vyměním a ráda. Nadchnul mě 8mpx foťák a retina displej se mi líbí už dlouho. Stejně tak ohromená jsem byla ze Siri. Na tu se velmi těším i když zatím není v češtině. Na druhou stranu mě to donutí se v angličtině zdokonalovat, alespoň v tom, v čem bude k jejímu používání potřeba. A vlastně na závěr se nemůžu dočkat všech těch vychytávek iOS5. Takže proč měnit vzhled telefonu, když je skvělý a nejdůležitější je na telefonu funkčnost :) Ale jak říkám, je to jen můj názor :)

  Jen bych chtěl říct, že design není jen „vzhled“ a krása, ale pod tím pojmem se schovává i komfort. Vše je samozřejmě subjektivní, ale když někdo napíše, že chtěl nový design, nemusí tím říkat, že chce néco hezčí, nebo prostě jen jiné.

  No tak ja bych prave tu „televizi“ v kapse nosil. Rad bych 4-4,3″ display. Popravde takovej rozumnej mi prijde 4″ a pro moji ruku je krajni 4,3″. No letos asi zkusim android. Jen skoda ze zpracovanim stojej za nic a update taky. Takze pockam jakej bude novej nexus. Iphone je proste moc malej a trochu mi vadi ze i bez filesystemu. Skoda ze mam po 3modelech iphone potrebu menit :(

  čeče, u SGS2 chybu nevidím….zpracování výborný…..ještě snad poštlujou výdrž, ale největší žrout je displej, takže už to o moc nevyleze……samo používat to jako dumb phone, tak vydrží i týden…..někdo hlásil i 14 dní
  mně vydrží 2 dny, sem tam volání, sms, internet, focení s GPS, mapy, knížky, stahování….prostě 2 dny střední zátěže

  Jo co jsem si hral s nim, tak i to zpracovani slo. Ale ten pocit ze drzim kus telefonu jsem nemel. Vydrz mi staci aspon ten den pri castejsim pouzivani.

  však Ty se vrátíš zpět… taky jsem si touto „výměnou“ platformy prošel :-)

  A jaky jsi mel zkusenosti? Priprechodu tam a zpet. No me uz ted ios5 neprekvapi.
  Nasel jsem i jak synchronizovat itunes, obsah. Tak uvidim. Kdyz tak asi by se mi vic libil nexus, kde je hned aktualizace a neni to zpraseny od vyrobce.

  Já jsem si po tom představení říkal, že se to vlastně dalo čekat. A i když by se mi třeba větší displej líbil, tak si zase říkám, že taktika „stejný design po dva roky“ není zase tak špatná. Už jen kvůli příslušenství.

  Toto http://www.youtube.com/watch?v=lzsBwnv_dAg&feature=related by nebylo marné, ale… bude na to Tim Cook mít… snad ano.

  :-) To je super! Ale uz jen ten design by stacil. Z predstaveneho 4S na vetvi nejsem. Pro me se toho moc nezmenilo. Jediny prinos snad v tom hardwarovem posileni, ale nejspis to v praxi nebude az tak znat. Siri me nebere – v naproste vetsine pripadu potrebuju ovladat iPhone potichu. 8 Mpx fotoaparat – viz poznamky ostatnich, tj. kvalita fotek nevisi na poctu pixelu. Na druhou stranu lepsi svetelnost objektivu asi dost pomuze. Ten stabilizator – u toho jsem trosku skepticky – gyroskop snima otaceni iPhonu ve trech osach, ale pokud se mi chveji ruce, iPhone se chveje taky, ale pri tom se neotaci kolem zadne osy. :-) Tak co s tim? :-) Ostatni veci uz pro me nejsou podstatne, 64 GB pamet nepotrebuju. Nejvetsi prinos tedy bude iOS 5. A ten pobezi i na starsich modelech. No jasne, nejspis si 4S i tak koupim a „ctyrku“ prodam, ale tezko bych to nekomu rozumne zduvodnil, takze se s tim ani nebudu chlubit.

  Gyroskop že nepomůže při vibracích? Tak proč se používá i ve fotoaparátech např. Panasonic? Proč se používá pro létací stroje aby udržoval stroj v klidnějšim letu? Gyroskop je na to idealní věř tomu akorát záleží na tom jak moc bude citlivej a vyladěnej. V Panasonicu s ním stabilizují samotné čočky objektivu a funguje to super

  Zrejme o gyroskopech nic nevis, tak se to nepokousej vysvetlit. Pro obycejne lidi staci to, co jsem psal vyse – gyroskop dokaze snimat uhlove zmeny ve trech osach. Nedokaze snimat zadnou zmenu polohy v prostoru ve smyslu posunuti objektu, pouze jeho natoceni. A to je taky duvod, proc muze pomoci letajicim strojum ve stabilizaci letu. Nevim, jak resi stabilizaci Panasonic, nicmene o nekolika zpusobech stabilizace obrazu pouzivanych v objektivech vim a zadny z nich neni na principu gyroskopu. Tim nerikam, ze znam vsechny, neni tu muj objekt zajmu, nicmene o gyroskopech ve vztahu k letectvi toho vim opravdu hodne.

  Jinak clanek je zajimavy. Moc dobre si pamatuji vas twiter, kde jste byli vyslovene zklamani,ze nebyl predstaven ip5. A po par dnech je tu clanek, proc neni ip4s zklamanim….

  Zřejmě stejná reakce jako ta moje. Také jsem očekával něco naprosto nového převratného. Nicméně, když jsem se nad tím zamyslel, tak v podstatě proč. Mám ip4 a jsem s ním naprosto spokojený a design je v podstatě nadčasový, tak proč ho měnit. Teda rozhodně proč ho měnit po roce. Jak už bylo zmíněno, je to výhodné i kvůli příslušenství. Apple vždycky dělal novinky jednou za 2 roky a po roce „upgrade“ tak to i tomuto intervalu odpovídá.
  Ale i tak si myslím, že dost převratný bude Siri…. ale to ukáže až čas.

  to jenja: ty asi nemáš hodně rád iphone co? Siri opravdu není jen bezduché převedení hlasu na text. A to že si koupím iphone za 20tis neznamená, že nechci psát sms a že budu jen volat. Někdy prostě ani volat nejde a musíš psát zprávy. Nikdy jsem nebyl nijak extra příznivcem nakouslého jablka a ani ho nechci vychvalovat nadevše…prostě každý systém má své pro a proti. Nicméně už bych prostě ani jiný telefon než iphone nechtěl protože vím že investice 20tis za tento telefon za to stojí….a ted jen heslovitě: design, spolehlivost, rychlost, jednoduchost, přehlednost….to je to co si na tom cením!

  O designu bych nerekl, ze je nadcasovy. Spis naopak je to design, ktery momentalne nesedi k ostatnim vyrobkum Apple a i rada uzivatelu stale vice ocenuje design predchoziho modelu. Viz prispevky vyse. Ovsem je to vec kazdeho.

  Co se tyce Siri – pro nase konciny bude jeho pouziti dost omezene a navic vyzaduje datove prenosy, takze praxe jeste ukaze.

  Mě se prostě 4ka líbí hodně. Je elegantní a ostré hrany se mi zamlouvají…je pravda, že to je čistě subjektivní názor.

  A co se týče Siri – využití v ČR bude asi opravdu dost omezené a hlavně se obává,. že zde bude až po x letech. Nicméně samotné Siri je prostě převratné. Samozřejmě, pokud bude opravdu fungovat, tak jak má.

  Design iP4/s je velmi podobny modelove rade Macbooku Pro (hrany po stranach) a do predstaveni iPadu2 perfektne ladil k iPadu1. Co se tyce designu predchozich modelu iP, ano, taky se mi libil do te doby, nez jsem poridil iP4. Telefon je mensi diky rovnym hranam a podstatne tenci a v kapse je rozdil velmi znatelny oproti predchudci.

  Velikostne si nestezuju, akorat i v te kapse byly oble hrany prijemnejsi. A musim rict, ze ten obly tvar mi lepe sedel v ruce. Kdyz jsem pak poridil ctyrku, nekolikrat mi telefon vyklouzl z ruky – prave kvuli tem hranam, ktere fungovaly jako kolejnicky. Ale jinak v podstate proti designu ctyrky nejsem, libi se mi, ale ten predchozi mel zkratka neco do sebe. Pokud by byl novy model ve stylu hlinikove unibody, vic by mi to ladilo k soucasnym Apple vyrobkum. Ted mam stary bily Macbook, ke kteremu mi krasne ladilo bile 3GS. Se ctyrkou jsem dlouho vahal, nekolik mesicu cekal na bilou verzi, ale nakonec jsem koupil cernou. Ted k tomu mam nove MBA. 3GS uz je z domu, ostatni zustalo, takze mam 3 designove docela odlisne veci, coz me trosicku mrzi.

  Pro mě 4GS žádné zklamání ba naopak zklamání bylo u 4G s anténou proto jsem zůstal u své 3Gs a teď půjdu do 4GS v bílém.
  Klidně si budu kupovat iphone jen jednou za dva roky s označením S !
  Nechápu jak někdo na jablíčkári může psát o androidu to je jak když Babica řekne že umí vařit!

  Uz kdyz vysla beta iTunes tak bylo jasne ze bude jen jeden telefon. Nic jineho jsem necekal ani pred tim. Vybava je moc pekna, ale jedno zklamani preci je; a to je vydrz baterie :(

  Mě iP4S vážně nezklamal naopak jsem si oddychl když vyhlásili „jen“ iP4S protože kdyby vyhlásili pětku s většim displayem a jinym tvarem tak by mě naštvali, protože iP4 a S má dle mého názoru nejpovedenější design vůbec a pokud něco měnit pro 5 tak o 1,5mm snížit tloušťku třeba ale podle mého by nejlépe udělali pokud by šlo uplně odstranit simkartu zmenšit procesor a ponechat stejné rozměry, možná ještě zhustit pixely a udělat ostřejší retinu. K odstranění SIMky by bylo luxusní kdyby šlo koupit službu od operátora přinést si domu balíček instalační a jen si nahrát simku přes iTunes :) a navíc kdyby si šlo simkarty nahrát třeba 2,3, 10… a pak jen SW přepínat přes jakou simkartu co udělat, stejné jako s emailovými účty. Tohle by byl hit pro spoustu managerů i normálních lidí. Pokud navíc vše uvnitř miniaturizují tak mají zase větší prostor pro baterii. Já rozhodně do iP4S půjdu dle toho jakou VF vyhlásí cenu. Případně jaká bude cena přímo na webu apple storu. No a na závěr bych ke článku podotkl, že A4 má 1Ghz a ne 800Mhz protože A5 je v podstatě 2x A4 tak si to opravte. Kdyby měl A4 800Mhz tak není vůbec konkurence schopný. A také co jste všichni čekali, že vydají za iP když vydání iP4S respektive v podobě jaké je se dalo čekat ať už se jménem 4S nebo 5 na tom nezáleží ale iPad2 ukázal nový HW tak se dalo čekat, že nový iP ukáže to samé … prostě se jedná o logický krok, navíc když Apple nemá v ruce „zatím“ A6tku hotovou tak není důvod proč dělat úplně nový přístroj. Já jsem spokojen navíc jako bonus SIRI a to je asi největší důvod prodeje iP4 a koupě iP4S.

  Ano, A4 má takt 1 GHz, nicméně je podtaktován na 800 MHz. A vidíte, přesto je konkurence schopný. Stejně tak jsou podtaktovány procesory u všech předchozích modelů.

  Výjimku tvoří iPady, tam tikají procesory „naplno“.

  Co se týče designu, je iPhone 4 precizní. Zřejmě proto v Apple neviděli důvod design u iPhone 4S měnit. Hodně zapůsobila celková „masáž“ mozků. Lidé na Keynote 4. října prostě čekali iPhone 5. Magická „pětka“ bylo to, co čekali, a to v masovém měřítku. Stejně tak očekávali s pětkou něco nového – design atd. Vlastně ani nevěděli proč. Jenže ten tlak toho, co kolovalo na internetu o iPhone 5 byl prostě obrovský a lidé tomu podlehli. Chtěli zažít stejnou revoluci, jako u při představení iPhone 4. Jenže co vlastně měnit, když iPhone 4 je designově a i výkonem perfektní? Proto má Apple dost času vyjít s iPhone 5 a přepracovaným designem. V tuto chvíli již Apple prototyp iPhone 5 má a plně pracuje na jeho finalizaci. Apple je vždy o dva roky dopředu před světem, jak se píše v knize „Jak myslí Steve Jobs“.

  Rozčarování přišlo, když Apple na Keynote představil „jen“ iPhone 4S. V tuto chvíli lidé zažili zklamání. Ale proč? Protože čekali prostě „pětku“ s novým designem atd. Chtěli opět zažít revoluci jako při představení iPhone 4. Z tohoto rozčarování bude lidem déle trvat než vstřebají iPhone 4S. Nakonec seznají, že Apple učinil tímto rozvážným krokem jedině dobře, protože iPhone 4 byl a je perfektní a iPhone 4S je „jen“ jeho logckým vyústěním a vyladěním, stejně jako OS X Snow Leopard je vyladěním Leopardu :) Co myslíte vy? Mám iPhone 4 a pokud ho budu moc za příplatek vyměnit za 4S, půjdu do toho :)

  Přitom je nasnadě jedna věc. Pokud někdo vyvíjí a prodává jeden jediný model telefonu, není v jeho silách ani zájmu dělat revoluci každej rok. Přeci jen, pominu-li vývojivé záležtosti, měnit celý řetězec výroby desítek milonů kusů není žádná maličkost.
  Mimochodem mě velmi potěšilo, že tentokrát se applu povedlo utajení tak dobře, že v Číně začali prodávat iPhone 5.

  Co se objevila fake fotka iPhone 5 s obřím displejem, hodně lidí bylo nadšených z designu a já smutně nechápal, kde se v to lidech bere. Dle mého jde o nové rekruty Apple stáje, kteří spíše objevili kouzlo Apple pouze z povrchního pohledu. Jde primárně o lidi bez vkusu, pouze orientující na (pseudo)image, nemluvě o designových změnách, kdy kromě iPadu navrhnutý design u Apple slouží X let.

  Predevsim iPhone je ikona se kterou ma konkurence spatne spani,Apple je o zivotnim stylu a ne o posilani sms.Ano volani v CR neni lacine ale to neni ani iPhone ktery se zameruje predevsim na komplexnim vyuziti všech sluzeb.Pokud chces obcas zamrzajici hracku zakup něco od konkurence ale nekupuj si iPhone.iPhone neni pro kazdeho je vyjimecny pro vyjimecne lidi jako byl Steve Jobs.

  Výborný článek, se kterým se naprosto stotožňuji. Musím říci, že nechapu lidi, kteří jsou zklamaní. Nevím jak přišli na to, že Apple musí nyní každý rok představit něco, co lidi posadí na zadek. Nebo ještě lépe, pokud se tak nestane, konkurence Apple předežene. Blbost, i kdyby přišel dneska Samsung se svým supernadupaným Galaxy S III, tak se stále v mnohém iPhonu nevyrovná. Co se týče technologii, které jsou dnes tolik tlačeny, tedy LTE a NFC. LTE je stále všude pouze spíše na testování a ještě rok tomu tak bude. U NFC to může preci jen trochu zamrzet, ale ta technologie také není v tak daleko, aby bylo smysluplné ji implementovat. Možná by jejich nasazení v iPhonu trochu popohnalo vývoj, ale ten i tak nyní bězí dostatečně rychle, aby příští iPhone obě technologie zahrnul pod svoje vlastnosti a jeho uživatelé je využili naplno tak, jak to mohou udělat s kteroukoli jinou vlastností iPhonu. Lidé se prostě nechali zblbnout mediální masáží, která se kolem iPhonu strhla a nutno říci, že na tom není bez viny ani jablíčkář. Viz nedávno publikovaný článek o 100% jistotě tvaru telefonu podle údajného krytu ze „spřáteleného“ obchodu AppleMix. Každopádně nový iPhone není rozhodně nic, za co by se měl iPhone stydět a pokud lidé sledují dění kolem Applu, tak vědí, že Apple rozhodně nové technologie má, a až je bude mít v použitelné formě, tak se jich jistojistě dočkáme na nějakém iZařizení.

  najvacsie potesenie na 4s je 8gb iP4 :) samozrejme ak panboh da a v nasich nenazranych koncinach ho bude ponukat a za adekvatnu cenu ( 50 eur ). nepotrebujem vela pamate (niesom ten typ co MUSI mat kazdu moznu aplikaciu, nehram hry a filmy na tom nepozeram), a naopak za taku cenu clovek dostane naozaj VYBORNY telefon (iOS5, retina, A4 ….)

celý text

Čtěte více.