Zavřít reklamu

Mac mini se stal v posledních letech terčem velké kritiky vůči společnosti Apple a jejímu vývoji stolních počítačů. Přece jen aby technologický leader, jak je Apple často označován, nabízel počítač z konce roku 2014 bylo celkem zvláštní. Nutno navíc podotknout, že ani v roce 2014 jej Apple nevybavil tím nejlepším možným hardwarem pro kancelářské počítače. Po dlouhém čekání se však všichni milovníci Mac mini dočkali a Apple dnes představil zbrusu nový Mac mini.

Nový Mac mini přichází ve Space Gray barvě.  Jedná se o největší aktualizaci v historii Mac mini a Apple věří že ji lidé budou milovat. Procesor, který nabízí je vysoce výkonný 4 jádrový procesor Intel v základní verzi a 6 jádrový ve vyšší konfiguraci. Nabízí o 60 % vyšší grafický výkon a 5x vyšší výkon než předchozí verze. Například v Xcode je 3,4x rychlejší. Mac Mini přichází s 32 GB operační paměti, ale můžete jej rozšířit až 64GB a jedná se o SO-DIMM o frekvenci 2666Mhz. Nový Mac mini přichází s 4x rychlejším SSD diskem s pamětí až 2TB. Novinka nabízí speciální chladič podobný tomu, jenž známe z Mac Pro, díky čemuž je velmi tichý. Nabízí HDMI port, dvojici USB-A, 4x Thunderbolt port Ethernet port s podporou až 10 Gbit.

Díky své velikosti je perfektním partnerem pro práci v terénu, kde potřebujete externí displeje, a tak jej mohou využít filmaři nebo DJ. Za cenu 799$ pak získáme Mac mini v konfiguraci 8 GB RAM, 3,6 GHz 4 jádrový procesor a 128 GB flash paměti. Pokud potřebujete výkonnější zařízení, pak nabídne 64GB RAM, 3.2Ghz procesor a 2TB disk. Novinka je ze 100 % recyklovaného hliníku a její plasty jsou recyklované z 60%. Objednávat můžete již dnes s doručením 7. 11.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více