Zavřít reklamu

Ohledně oblíbeného stolního počítače Applu s názvem Mac mini, jsme toho dlouho moc neslyšeli. Visela nad ním nejasná budoucnost a nikdo vlastně nevěděl, zda se ještě nějakého nástupce dočkáme. Od jeho poslední aktualizace totiž uběhly již 3 roky a dlouho to vypadalo, že se budeme muset s tímto populárním Macem rozloučit. Čtenář amerického serveru Macrumors se ale s tímto stavem nechtěl smířit a vydal se cestou vskutku odvážnou.

Rozhodl se totiž napsat email do vedení Applu s dotazem, jak Apple hodlá s tímto stolním Macem vlastně naložit. Nevybral si však jen tak někoho, svůj dotaz směřoval přímo k místům nejvyšším a to konkrétně do schránky výkonného ředitele Tima Cooka. Ve svém dotazu zmiňuje lásku k počítači Mac mini a také fakt, že již 3 roky nebyl představen jeho nástupce a ptá se, zda můžeme v blízké době očekávat aktualizaci.

Tim Cook, který je známý vstáváním před 4. hodinou ranní, aby vyřídil co nejvíce emailů se rozhodl odpovědět i na tento. ,,Jsem rád, že milujete Mac mini. My také. Naši zákazníci objevili mnoho kreativních a zajímavých využití pro Mac mini. Ještě není správný čas prozradit detaily, ale Mac mini bude významnou součástí naší produktové řady.“

timcook-mac-mini
V prakticky totožném duchu se už v dubnu vyjádřil starší více prezident pro světový marketing Phil Schiller ,,Mac mini je důležitou součástí naší řady produktů“. Je tedy velice pravděpodobné, že ti co čekají na novou generaci tohoto stolního počítače, se opravdu dočkají. Kdy to ovšem bude, ví jen pár vyvolených. V letošním roce již mnoho prostoru nezbývá a tak se dá předpokládat, že to nebude dřív, než se kalendář přehoupne do roku 2018.

.