Zavřít reklamu

Apple minulý týden rozeslal pozvánky na svou nadcházející keynote a potvrdil tak předpokládané datum představení letošní generace iPhonu, Apple Watch a dalších novinek. Nejdůležitější Apple konference roku se uskuteční už v úterý 10. září. Na základě předchozích let pak lze snadno odvodit, kdy se nové iPhony začnou prodávat. Letos však Apple – v porovnání s předchozími roky – vsadí na odlišnou strategii a všechny tři modely iPhonu 11 nabídne ve stejný den.

Zatímco loňský iPhone XR a předloňský iPhone X vstoupily do prodeje s odstupem až v říjnu, letošní iPhone 11 a iPhony 11 Pro mají zamířit na pulty prodejců v tentýž den, konkrétně v pátek 20. září. Předobjednávky novinek pak mají být spuštěny o týden dříve, v pátek 13. září.

Uvedené termíny nejsou nikterak překvapivé a lze je snadno určit na základě schéma, které Apple praktikuje už několik let. Změnou však projde vydání jednotlivých modelů, kdy Apple vůbec poprvé v historii začne prodávat tři různé iPhony v jeden den. Každopádně jde o vcelku smysluplný krok, protože iPhony 11 mají představovat přestavovat pouze upgrade loňských modelů.

iPhone 2019 maketa FB

Zdroj: Macrumors

.