Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Doba se mění a s ní samozřejmě i elektronika – co bylo dřív moderní, je dnes už zastaralé a nejnovější trendy se střídají rychlostí blesku. Co všechno je hitem dneška? Hovořit určitě můžeme o takzvaných chytrých hodinkách, díky nimž už nejde jen o přístroj na sledování času opatřený někdy i důmyslnou datumovkou. Teď můžete s hodinkami poslouchat hudbu, vyfotit momentku nebo odeslat email a klidně i zavolat do práce, jestli je vše v pořádku, jak má být. A to není zdaleka vše…

Nejen módní doplněk, ale i parťák pro sport

Po stránce elegance jim nejde nic vytknout, chytré hodinky od společnosti Apple mají propracovaný design do nejmenších detailů. Takže nejen, že vydrží celý pracovní den na jedno nabití, připojí se okamžitě na jakoukoliv Wi-Fi a díky GPS vždycky víte, kde zrovna jste (a můžete si změřit každý detail sportovního tréninku). Vypadají zkrátka tak, že je chcete mít na ruce – řemínek neškrtí a při tréninku jej v podstatě ani nebudete cítit na ruce. Padesátigramové hodinky jsou totiž oproti modelům třeba z devadesátých let opravdu lehké. Oběma se pak říká „hodinky“, ale u toho veškerá podobnost vlastně také končí.

Chytré hodinky od Apple umožní volání i bez přítomnosti SIM karty a bude posílat notifikace z mobilního telefonu, který může být někde úplně jinde. Když je hlavní náplní činnosti vaší firmy webhosting, budete moci vše sledovat zpovzdálí i během večera, který chcete mít co nejklidnější. Nenechte se vyrušovat, jediné kliknutí a víte, že je všechno v nejlepším pořádku. Kromě toho si při sportu změříte tempo, prohlédnete nebo naplánujete trasy a spočítáte si, kolik kalorií jste ze sebe při běhu nebo cyklistice vlastně dostali. Monitorovat tepovou frekvenci, počítat kroky, zjistit nadmořskou výšku, to vše v jednom úhledném balení – na první pohled přitom chytré hodinky vypadají spíše jako dětská hračka, ale zdání opravdu hodně klame.

Oblíbená hudba může být vždycky při ruce…

Sport a MP3, to prostě patří k sobě! Díky poslechu hudby můžete udržovat lépe tempo, mít při sportu dobrou náladu a o motivaci je pak samozřejmě postaráno. Tedy kromě toho, že se chcete udržovat v kondici a třeba také zhubnout pár kilo – důvody, proč jsme začali sportovat, jsou přeci hodně různorodé. Pokud zajdete do fitness centra, propojíte své hodinky s vybranými druhy strojů, takže budete mít přehled doslova o každé kalorii. Statistiky, tabulky, tepová frekvence a rychlost tréninku, to vše lze mít večer po tréninku před očima, neunikne vám vůbec nic…

Zaoblené rohy, větší displej a elegance v jednom, dnešní modely si navíc můžete poskládat přesně na míru svým potřebám. Apple Watch (např. 4. generace) jsou opravdovým výkřikem moderní techniky, všechny aplikace jsou na domovské obrazovce – jen spustit tu, co je zrovna aktuální! A nemusíte nutně psát SMS zprávy, někdy je vše ještě mnohem jednodušší. Zvuková nahrávka přece poslouží jako lepší a osobnější odpověď než textovka. A díky technologii Apple Pay můžete při placení nechat peněženku doma, protože její úlohu zastanou chytré hodinky. Stačí je pouze přiložit k platebnímu terminálu v obchodě.

A co ještě tyhle hodinky vlastně umí?

Pozor, teď bude trochu originální romantiky. Slyšeli jste někdy o takových hodinkách, které mohou zprostředkovat například tlukot srdce? Zatím to šlo jenom ve sci-fi románech, dnes už jde ale o realitu všedního dne. Kreativitě se meze nekladou, takže můžete jinému uživateli chytrých hodinekod Apple poslat i jednoduchý obrázek nebo vibrace – ať už jako odpověď nebo upozornění. Ale také si číst aktuální zprávy, protože je třeba být celý den v obraze, v práci, na cestách i večer doma.

Odborný Apple magazín zaměřený na návody, recenze, novinky a názory, týkající se společnosti Apple a jejich produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

Diskuze není pro tenhle článek otevřena.

Čtěte více.