iWant

iWant

Apple vydal nové video, na kterém představuje Portrait Lighting, je ovšem trochu zavádějící

iWant

Nová funkce Portrait Lighting je jednou z hlavních novinek, o které Apple mluvil během zářijové keynote. Jedná se o sofistikovanou funkci, která dokáže vylepšit vámi pořizované portréty tím, že upravuje světelné podmínky a pozadí foceného objektu. Nová funkce je dostupná pro nové iPhony, neboť využívá nového procesoru A11 Bionic. Apple vydal nový čtyřicetisekundový spot, který tuto funkci prezentuje. Problém je, že je video poměrně zavádějící.

Video s názvem iPhone 8 Plus – Portraits of Her, bylo zveřejněno v sobotu na oficiálním YouTube kanále společnosti Apple. Prohlédnout si jej můžete níže. V rámci videa je demonstrováno několik efektů, které režim Portrait Lighting umí. Od klasického bokeh efektu, přes absolutní potlačení a ztmavení pozadí, „vytažení“ barev foceného objektu apod. Apple jednotlivé režimy nazývá Natural Light, Studio Light, Contour Light a Stage Light. Problém ovšem nastává v tom, jak celé video vyznívá.

Oficiální ukázky režimu Portrait Lighting:

Pokud jste o funkci Portrait Lighting nikdy neslyšeli, pravděpodobně si budete po zhlédnutí tohoto klipu myslet, že funguje jak pro fotografie, tak pro video – vzhledem k tomu, že je na videu tato funkce prezentována. V praxi to tak ovšem není, neboť je tento režim dostupný pouze pro focení.

Zahraniční reakce (především v USA) jdou až tak daleko, že Apple obviňují za klamavou reklamu. Dalším podezřelým faktorem je, že Apple pro tento klip využil herečku, která má krátké vlasy. Už od loňského Portrait režimu se ví o tom, že mu dělají obrovské problémy dlouhé vlasy, neboť je software nedokáže spolehlivě rozpoznat a ze snímku vytáhnout. Mnohokrát se tak stalo, že při tomto fotografickém režimu je oblast okolo vlasů rozmazána, nebo zcela špatně vykreslena.

Uživatelé, kteří doma nový iPhone 8 mají tvrdí, že nový Portrait Lighting režim rozhodně nefunguje tak spolehlivě, jak naznačuje nově vydaný reklamní spot. Ještě nějakou chvíli to potrvá (stejně jako loni v případě původního Portrait režimu), než se Applu podaří novinku vychytat.

Zdroj: YouTube